Արթուր Թովմասյանը այցելել է ՀՀ-ում ԱՀ կառավարության օպերատիվ շտաբ
Օգոստոսի 26-ին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանը հերթական անգամ այցելել է ՀՀ-ում ԱՀ կառավարության օպերատիվ շտաբ։
Արթուր Թովմասյանը  այցելել է ՀՀ-ում ԱՀ  կառավարության օպերատիվ շտաբ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 27 օգոստոսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:Խորհրդարանի ղեկավարը ծանոթացել է իրականացվող աշխատանքների ընթացքին. քննարկվել են տարաբնույթ հարցեր։
Շտաբի պետ Միքայել Վիրաբյանն անդրադարձել է մի շարք առանցքային հարցերի, մասնավորապես, իրականացվող երկու՝ ՀՀ-ում ժամանակավորապես ապաստանած առաջին դասարան հաճախող երեխաներին տրամադրվող 10 000-ական դրամի չափով միանվագ աջակցության և ՀՀ-ում բնակվող ու բանջարաբոստանային մշակաբույսերի մշակությամբ զբաղվող տեղահանված հողօգտագործողներին տրամադրվելիք ֆինանսական աջակցության ծրագրերին։

Artsakh NA Speaker visited the Operative Headquarters of the Artsakh Republic Government in Armenia
On August 26, Artsakh National Assembly Speaker Arthur Tovmasyan once again visited the operative headquarters of the Government of the Republic of Artsakh in the Republic of Armenia.
STEPANAKERT, AUGUST 27, ARTSAKHPRESS: Arthur Tovmasyan got acquainted with the process of the implemented works. Various issues were discussed during the meeting.
Head of the Operative Headquarters Mikael Virabyan  touched upon a number of key issues concerning  the humanitarian assistance provided to the displaced people.