ԱՀ նախագահի սփյուռքի հարցերով խորհրդականը Լոս Անջելեսի քաղաքապետարանում պաշտոնական հանդիպում է ունեցել
ԱՀ նախագահի սփյուռքի հարցերով խորհրդական Ազատուհի Սիմոնյանը Լոս Անջելեսի քաղաքապետարանում պաշտոնական հանդիպում է ունեցել Լոս Անջելեսի քաղաքային խորհրդի անդամ Փոլ Կրեկորյանի հետ:
ԱՀ նախագահի սփյուռքի հարցերով խորհրդականը  Լոս Անջելեսի քաղաքապետարանում պաշտոնական հանդիպում է ունեցել
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 27 օգոստոսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍԱյս մասին «Արցախպրես»֊ի ն տեղեկացրեց Ա. Սիմոնյանը։ «Մեր հայրենակիցը լավագույնս ճանաչում է Արցախն ու բազմիցս եղել է Արցախ աշխարհում։ 44֊օրյա պատերազմի օրերին Փոլ Կրեկորյանի ջանքերով և նախաձեռնությամբ Լոս Անջելեսի քաղաքային խորհրդի կողմից ընդունվեց Թուրքիայի աջակցությամբ Ադրբեջանի սանձազերծած պատերազմի դատապարտման ու հայ ժողովրդի նկատմամբ բռնության դադարեցման պահանջը։ Նրա ջանքերի շնորհիվ այդ օրերին կոնգրեսականներ, նահանգային խորհրդարանի անդամեր և այլ պաշտոնյաներ հանդես եկան հրապարակային պահանջով ՝ դադարեցնելու հայ ժողովրդի նկատմամբ բռնությունը:Պատերազմի ավարտից հետո Փոլ Կրեկորյանի շնորհիվ Լոս Անջելեսի քաղաքային խորհուրդը միաձայն բանաձև ընդունեց, որով վերահաստատեց Լոս Անջելես քաղաքի աջակցությունը Արցախի Հանրապետության ժողովրդին։ Փոլ Կրեկորյանի նախաձեռնությամբ Լոս Անջելեսի քաղաքային խորհուրդը միաձայն մեկ այլ հռչակագիր ընդունեց, որով Ադրբեջանից պահանջեց անհապաղ ազատ արձակել հայ ռազմագերիներին և գերևարված խաղաղ բնակչությանը, ինպես նաև նոյեմբերի 9-ը հռչակվեց ադրբեջանական ագրեսիայի զոհերի հիշատակի օր»,֊ նշեց մեր զրուցակիցը։
May be an image of 2 մարդ և people standing-ը
Հանդիպման ընթացքում Ա. Սիմոնյանը Փոլ Կրեկորյանին փոխանցեց Արցախի Հանրապետության Նախագահի շնորհակալական և երախտիքի խոսքերը, ինչպես նաև քննարկվեցին հետպատերազմական Արցախում տիրող իրավիճակը, ծագած խնդիրներն ու մարտահրավերները։
May be an image of skyscraper
Անդրադարձ կատարվեց տեղահանված բնակչության հիմնախնդիրներին, բնակարանաշինության, գյուղատնտեսական և տնտեսական զարգացման, էներգետիկ ենթակառուցվածքների ոլորտներում առկա բացերին և դրանց լուծման ուղիներին:

Советник президента Республики Арцах по делам диаспоры провела официальную встречу в мэрии Лос-Анджелеса
Советник президента Республики Арцах по делам диаспоры Азатуи Симонян провела официальную встречу с членом городского совета Лос-Анджелеса Полом Крекоряном в мэрии Лос-Анджелеса.
СТЕПАНАКЕРТ, 27 августа, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщила "Арцахпресс" А. Симонян. «Наш соотечественник лучше всех знает Арцах и много раз бывал в Арцахе. Во время 44-дневной войны, усилиями Пола Крекоряна, городской совет Лос-Анджелеса выступил с требованием осудить войну, развязанную Азербайджаном при поддержке Турции, и прекратить насилие против армянского народа. Благодаря его усилиям в те дни конгрессмены, члены законодательного собрания штата и другие официальные лица публично потребовали положить конец насилию против армянского народа. После окончания войны, благодаря Полу Крекоряну, городской совет Лос-Анджелеса единогласно принял резолюцию, подтверждающую поддержку города Лос-Анджелеса народу Республики Арцах. По инициативе Пола Крекоряна городской совет Лос-Анджелеса единогласно принял еще одну декларацию, требуя от Азербайджана немедленно освободить армянских военнопленных и пленных гражданских лиц, а также 9 ноября объявлено днем ​​памяти жертв азербайджанской агрессии. "- отметила наша собеседница.
May be an image of 2 մարդ և people standing-ը
Во время встречи А. Симонян передала Полу Крекоряну слова благодарности президента Республики Арцах, они также обсудили ситуацию в послевоенном Арцахе, проблемы и вызовы.
May be an image of skyscraper
Были затронуты проблемы перемещенного населения, существующие пробелы в сфере жилищного строительства, агроэкономического развития, энергетической инфраструктуры и пути их решения.