ԱՀ նախագահի սփյուռքի հարցերով խորհրդականը Լոս Անջելեսի քաղաքապետարանում պաշտոնական հանդիպում է ունեցել
ԱՀ նախագահի սփյուռքի հարցերով խորհրդական Ազատուհի Սիմոնյանը Լոս Անջելեսի քաղաքապետարանում պաշտոնական հանդիպում է ունեցել Լոս Անջելեսի քաղաքային խորհրդի անդամ Փոլ Կրեկորյանի հետ:
ԱՀ նախագահի սփյուռքի հարցերով խորհրդականը  Լոս Անջելեսի քաղաքապետարանում պաշտոնական հանդիպում է ունեցել
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 27 օգոստոսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍԱյս մասին «Արցախպրես»֊ի ն տեղեկացրեց Ա. Սիմոնյանը։ «Մեր հայրենակիցը լավագույնս ճանաչում է Արցախն ու բազմիցս եղել է Արցախ աշխարհում։ 44֊օրյա պատերազմի օրերին Փոլ Կրեկորյանի ջանքերով և նախաձեռնությամբ Լոս Անջելեսի քաղաքային խորհրդի կողմից ընդունվեց Թուրքիայի աջակցությամբ Ադրբեջանի սանձազերծած պատերազմի դատապարտման ու հայ ժողովրդի նկատմամբ բռնության դադարեցման պահանջը։ Նրա ջանքերի շնորհիվ այդ օրերին կոնգրեսականներ, նահանգային խորհրդարանի անդամեր և այլ պաշտոնյաներ հանդես եկան հրապարակային պահանջով ՝ դադարեցնելու հայ ժողովրդի նկատմամբ բռնությունը:Պատերազմի ավարտից հետո Փոլ Կրեկորյանի շնորհիվ Լոս Անջելեսի քաղաքային խորհուրդը միաձայն բանաձև ընդունեց, որով վերահաստատեց Լոս Անջելես քաղաքի աջակցությունը Արցախի Հանրապետության ժողովրդին։ Փոլ Կրեկորյանի նախաձեռնությամբ Լոս Անջելեսի քաղաքային խորհուրդը միաձայն մեկ այլ հռչակագիր ընդունեց, որով Ադրբեջանից պահանջեց անհապաղ ազատ արձակել հայ ռազմագերիներին և գերևարված խաղաղ բնակչությանը, ինպես նաև նոյեմբերի 9-ը հռչակվեց ադրբեջանական ագրեսիայի զոհերի հիշատակի օր»,֊ նշեց մեր զրուցակիցը։
May be an image of 2 մարդ և people standing-ը
Հանդիպման ընթացքում Ա. Սիմոնյանը Փոլ Կրեկորյանին փոխանցեց Արցախի Հանրապետության Նախագահի շնորհակալական և երախտիքի խոսքերը, ինչպես նաև քննարկվեցին հետպատերազմական Արցախում տիրող իրավիճակը, ծագած խնդիրներն ու մարտահրավերները։
May be an image of skyscraper
Անդրադարձ կատարվեց տեղահանված բնակչության հիմնախնդիրներին, բնակարանաշինության, գյուղատնտեսական և տնտեսական զարգացման, էներգետիկ ենթակառուցվածքների ոլորտներում առկա բացերին և դրանց լուծման ուղիներին:

Advisor to the President of Artsakh on Diaspora Affairs had an official meeting at the Los Angeles City Hall
Azatouhi Simonyan, Advisor to the President of the Republic of Artsakh on Diaspora Affairs, had an official meeting with Paul Krekorian, a member of the Los Angeles City Council, at the Los Angeles City Hall.
STEPANAKERT, AUGUST 27, ARTSAKHPRESSAzatouhi Simonyan told "Artsakhpress. "Our compatriot knows Artsakh very well and has been to Artsakh many times. During the 44-day war, through the efforts of Paul Krekorian, the Los Angeles City Council initiated a demand to condemn the war unleashed by Azerbaijan with the support of Turkey and to stop the violence against the Armenian people.
May be an image of 2 մարդ և people standing-ըThanks to his efforts, congressmen, members of the state legislature and other officials made a public demand in those days to end the violence against the Armenian people.
After the end of the war, thanks to Paul Krekorian, the Los Angeles City Council unanimously adopted a resolution reaffirming the support of the city of Los Angeles to the people of the Artsakh Republic.
"On the initiative of Paul Krekorian, the Los Angeles City Council unanimously adopted another declaration, demanding Azerbaijan to release the Armenian prisoners of war and the captured civilian population, as well as has declared November 9 as the day of the remembrance for the victims of Azerbaijani aggression on Artsakh," she said.
May be an image of skyscraperDuring the meeting Azatouhi Simonyan conveyed to Paul Krekoryan the words of gratitude of the President of the Artsakh Republic.
The existing problems in the spheres of housing, agricultural, economic development, energy infrastructure, the ways of their solution were touched upon.