Արշակ Կարապետյանն ընդունել է ՀԱՊԿ Միացյալ շտաբի պետի առաջին տեղակալին
ՀՀ պաշտպանության նախարար Արշակ  Կարապետյանն այսօր՝ օգոստոսի 27–ին,  ընդունել է աշխատանքային այցով Հայաստանի Հանրապետությունում գտնվող ՀԱՊԿ Միացյալ շտաբի պետի առաջին տեղակալ, գեներալ-լեյտենանտ Հասան Կալոեւի գլխավորած պատվիրակությանը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 27 օգոստոսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։  Ինչպես տեղեկացնում են ՊՆ լրատվական ծառայությունից, հանդիպման ընթացքում ՀՀ պաշտպանության նախարարը ներկայացրել է ՀՀ շուրջ ձեւավորված անվտանգային միջավայրը: Գեներալ-լեյտենանտ Կալոեւը ՀՀ պաշտպանության նախարարին զեկուցել է ՀԱՊԿ օպերատիվ արձագանքման հավաքական ուժերի համատեղ օպերատիվ ծավալման պլանավորման խնդիրների վերաբերյալ:
Կարծիքներ են փոխանակվել ՀԱՊԿ շրջանակներում որոշումների կայացման եւ հավաքական ուժերի կիրառման մեխանիզմների կատարելագործման շուրջ։
Այցի շրջանակներում ՀԱՊԿ Միացյալ շտաբի պետի առաջին տեղակալը ծանոթացել է նաեւ ՀԱՊԿ օպերատիվ արձագանքման հավաքական ուժերի կազմում ընդգրկված հայկական ստորաբաժանումների մարտական պատրաստությանն առնչվող հարցերին:

Министр обороны Армении принял первого заместителя начальника Объединенного штаба ОДКБ
Министр обороны Армении Аршак Карапетян принял делегацию во главе с первым заместителем начальника Объединенного штаба ОДКБ, генерал-лейтенантом Хасаном Калоевым.
СТЕПАНАКЕРТ, 27 августа, АРЦАХПРЕСС- Как сообщает пресс-служба минобороны, генерал-лейтенант Калоев доложил министру обороны Армении о задачах планирования совместного оперативного развертывания Коллективных сил оперативного реагирования ОДКБ.
Состоялся обмен мнениями о принятии решений в рамках ОДКБ и совершенствовании механизмов применения коллективных сил.
В рамках визита в Армению первый заместитель начальника Объединенного штаба ОДКБ ознакомился также с вопросами боевой подготовки армянских подразделений, входящих в состав Коллективных сил оперативного реагирования ОДКБ.