Ստեփանակերտ֊Շուշի ավտոճանապարհն ապահովվեց գիշերային լուսավորությամբ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 27 օգոստոսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»֊ի թղթակիցը տեղում ծանոթացել է կատարված աշխատանքին և զրուցել ԱՀ Քաղաքաշինության նախարարության կապիտալ վարչության տեխհսկիչ Անդրանիկ Սիմոնյանի հետ։
Բնութագրությունը հասանալի չէ«Աշխատանքները սկսվել են մեկ ամիս առաջ։ Փողոցային լուսավորության ցանցը տեղադրվել է Ստեփանակերտից մինչև Լիսագոր ճանապարհահատվածում. ընդհանուր կազմում է 28 կմ հատված, որից 8,5 կմ֊ը՝ Ստեփանակերտ֊Շուշի ճանապարհահատվածը, արդեն լրիվությամբ պատրաստ է և միացված։
240 հատ հենասյուն է տեղադրվել, համապատասխան քանակությամբ 100 ՎՏ հզորությամբ ժամանակակից էներգոխնայող լեդ լուսատուներ։ Մնացած հատվածինն էլ նախատեսում ենք ավարտին հասցնել մոտ մեկ ամսվա ընթացքում։ Այս ճանապարհահատվածի լուսավորության ապահովումն, իհարկե, կարևոր նշանակություն ունի մեզ համար»,- նշեց Ա. Սիմոնյանը՝ հավելելով, որ նմանատիպ աշխատանքներ այս պահի դրությամբ ընթանում են նաև Ստեփանակերտ- Կարմիր շուկա 35 կմ երկարությամբ ճանապարհահատվածում:
Մեր զրուցակցի տեղեկացմամբ՝ աշխատանքներին ներգրավված են «Արամե» ՍՊ, «Ալֆա տեխսերվիս» և «Հիդրոէներջի» կապալառու ընկերությունները։

The Stepanakert-Shushi road has been provided with night lighting.
STEPANAKERT, AUGUST 27, ARTSAKHPRESS: In an interview with "Artsakhpress", the representative of the Ministry of Urban Planning of the Artsakh Republic, Andranik Simonyan, said that work began a month ago. A street lighting network has been installed on the Stepanakert-Lisagor road. The total area is 28 km, of which 8.5 km of the Stepanakert-Shushi road section is completely ready and connected.
240 pillars have been installed, with a corresponding number of modern energy-saving LED luminaries
with a power of 100 W. We plan to complete the rest in about a month.
"Providing lighting for this road section, of course, is of great importance for us," said A. Simonyan, adding that similar works are currently underway on the 35 km long Stepanakert-Red Market road.
Andranik Simonyan noted that "Arame" LLC, "Alfa Techservice" and "Hydropower" contractors are involved in the work.