Ճարտարում ընթացքի մեջ են եռահարկ բնակելի շենքի շինաշխատանքները
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, օգոստոսի 30, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Մարտունու շրջվարչակազմի աշխատակազմի քաղաքաշինության և տեղական ինքնակառավարման բաժնի պետ Ալեքսանդր Սաղյանը:
«Շենքը եռահարկ է: Աշխատանքները մինչև Արցախյան 44-օրյա պատերազմը սկսվել էին «Հայկական գյուղերի զարգացման հիմնադրամ»-ի միջոցներով. շենքը նախատեսված էր Ճարտարի բազմազավակ ընտանիքների համար: Պատերազմից հետո այն կառուցվում է Արցախի Հանրապետության Կառավարության միջոցներով: Պատերի, տանիքի շինաշխատանքներն արդեն ավարտված են. այս պահի դրությամբ ներքին հարդարմամբ են զբաղված։ Բնակելի շենքը կունենա 9 բնակարան՝ 2 չորս սենյականոց և 7 երեք սենյականոց: Բնակարանները կտրամադրվեն տեղահանված ընտանիքներին»,- նշեց Ա.Սաղյանը:

В Чартаре ведется строительство трехэтажного жилого здания
СТЕПАНАКЕРТ, 30 августа, АРЦАХПРЕСС- Об этом в беседе с корреспондентом "Арцахпресс" сообщил начальник управления градостроительства и отдела местного самоуправления Мартунинской районной администрации Александр Сагян.
«Здание трехэтажное. Работы перед 44-дневной Арцахской войной были начаты на средства «Фонда развития армянских сёл». Здание было спроектировано для многодетных семей Чартара. После войны оно строится при поддержке правительства Республики Арцах. Работы по возведению стен и крыши уже завершены. На данный момент они заняты внутренней отделкой. В жилом здании будет 9 квартир: 2 четырехкомнатных, 7 трехкомнатных. Квартиры будут предоставлены семьям вынужденных переселенцев », - отметил А.Сагян.