Արցախի նախագահի աշխատակազմի 119 թեժ գծին անցած շաբաթվա ընթացքում ստացվել է 266 զանգ
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի կողմից գործարկված արագ արձագանքման թեժ գծի 119 հեռախոսահամարին օգոստոսի 23-ից 27-ն ընկած ժամանակահատվածում գրանցվել է 266 զանգ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, օգոստոսի 30, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Բնակչությունը հիմնականում դիմել է վարկային պարտավորությունների կատարման ապահովման, երիտասարդ ընտանիքներին բնակելի տներ կառուցելու նպատակով անհատույց պետական ֆինանսական աջակցության տրամադրման, ինչպես նաև այլ սոցիալական խնդիրների լուծմանն ուղղված պետական ծրագրերին վերաբերող հարցերով:
Բացթողնված զանգերին պատասխանելու և հարցերի ճշտման նպատակով թեժ գծի աշխատակիցները կատարել են 98 հետզանգ` իրազեկման, խորհրդատվության, խնդիրների վերհանման  և այլ նպատակներով:

На горячую линию Аппарата Президента за последнюю неделю поступило 266 звонка
В период с 23 по 27 августа на горячую линию быстрого реагирования Аппарата Президента Республики Арцах поступило 266 звонка.
СТЕПАНАКЕРТ, 30 августа, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщает Главное информационное управление аппарата президента Республики Арцах.
Население в основном обращается по вопросам государственных программ, направленных на обеспечение выполнения кредитных обязательств граждан, оказание государственного безвозмездного финансового содействия молодым семьям с целью строительства жилых домов, а также решение других социальных проблем.
С целью ответа на пропущенные звонки и предоставления консультаций по волнующим вопросам было сделано 98 обратных звонка. На горячую линию можно позвонить из Арцаха по номеру 119, из Армении и из-за рубежа - по номеру +374-47-119-119. Рабочий режим с понедельника по пятницу, с 09:00 - 18:00.