Արցախի նախագահի աշխատակազմի 119 թեժ գծին անցած շաբաթվա ընթացքում ստացվել է 266 զանգ
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի կողմից գործարկված արագ արձագանքման թեժ գծի 119 հեռախոսահամարին օգոստոսի 23-ից 27-ն ընկած ժամանակահատվածում գրանցվել է 266 զանգ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, օգոստոսի 30, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Բնակչությունը հիմնականում դիմել է վարկային պարտավորությունների կատարման ապահովման, երիտասարդ ընտանիքներին բնակելի տներ կառուցելու նպատակով անհատույց պետական ֆինանսական աջակցության տրամադրման, ինչպես նաև այլ սոցիալական խնդիրների լուծմանն ուղղված պետական ծրագրերին վերաբերող հարցերով:
Բացթողնված զանգերին պատասխանելու և հարցերի ճշտման նպատակով թեժ գծի աշխատակիցները կատարել են 98 հետզանգ` իրազեկման, խորհրդատվության, խնդիրների վերհանման  և այլ նպատակներով:

The hotline of the Artsakh President’s Office received 266 calls over last week
On August 23-27, the hotline staff of the Office of the Artsakh Republic President received 266 calls, the Presidential Office stated.
STEPANAKERT, AUGUST 30, ARTSAKHPRESSThe population mainly applied for the program aimed at providing the fulfillment of loan obligations, the program of providing free state financial support to young families to build houses as well as issues on state programs aimed at solving other social problems. In order to answer the missed calls the hotline staff made 98 calls back for awareness, consultation, problem identification and other purposes.
It is possible to call the hotline from Artsakh at 119, and from the Republic of Armenia and abroad at +374-47-119-119. The working mode is Monday to Friday from 09:00 to 18:00. It should be noted that for social issues it is desirable to call the hotline of the ministry of labor, social affairs and migration of the Republic of Artsakh at 114 short number.