Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 3 դեպք է գրանցվել
Սեպտեմբերի 1-ին կատարվել է 42 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 3 դեպք է գրանցվել։
Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության  3 դեպք է գրանցվել
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 2 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։  Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 21 վարակակիր: Բժիշկները 5 հիվանդի առողջական վիճակը գնահատում են ծանր, իսկ թեթև ձևերը ամբուլատոր բուժում են ստանում տնային պայմաններում:
Արցախում 2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 11 661 քաղաքացու հետազոտություն, որից 1063-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։

В Арцахе выявлено 3 случая заболевания коронавирусом
1 сентября в Арцахе было проведено 42 тестов, в результате зарегистрировано 3 случая заболевания коронавирусом.
СТЕПАНАКЕРТ, 2 сентября, АРЦАХПРЕСС- Как сообщает министерство здравоохранения Арцаха, от коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получают 21 пациентов. Врачи оценивают состояние 5 пациентов как тяжелое, больные с легкими формами получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
Всего в Арцахе в 2021 году в лабораториях обследование на выявление коронавируса прошли 11661 человек, у 1063 из них тесты дали положительный результат.