Նախագահ Արայիկ Հարությունյանն Արցախի Հանրապետության օրվա առթիվ այցելել է Ստեփանակերտի քաղաքային հուշահամալիր
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը սեպտեմբերի 2-ին Արցախի Հանրապետության օրվա առթիվ ԱՀ երկրորդ և երրորդ նախագահներ Արկադի Ղուկասյանի և Բակո Սահակյանի, ՀԱԵ Արցախի թեմի առաջնորդ Վրթանես եպիսկոպոս Աբրահամյանի հետ այցելել է Ստեփանակերտի քաղաքային հուշահամալիր և ծաղկեպսակ խոնարհել Արցախյան և Հայրենական պատերազմներում զոհվածների հիշատակին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 2 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին տեղեկացնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Նախագահ Հարությունյանը ծաղիկներ է խոնարհել նաև քաղաքային հուշահամալիրի հարևանությամբ գտնվող արցախյան պատերազմի զոհերի շիրիմներին:
Պաշտոնական արարողակարգին մասնակցում էին հայկական երկու հանրապետությունների խորհրդարանականներ, ԱՀ կառավարության բարձրաստիճան անդամներ, Պաշտպանության բանակի հրամկազմի ներկայացուցիչներ:

President Arayik Harutyunyan visited Stepanakert Memorial Complex on the occasion of Artsakh Republic Day
On September 2, on the occasion of Artsakh Republic Day, the President of the Artsakh Republic Arayik Harutyunyan together with the second and the third presidents of the Republic of Artsakh Arkadi Ghukasyan and Bako Sahakyan, the Primate of the Artsakh Diocese, His Grace Bishop Vrtanes Abrahamyan visited the Stepanakert Memorial Complex and laid flowers at the monument perpetuating the memory of the soldiers killed in the Great Patriotic War and Artsakh Liberation War.
STEPANAKERT, SEPTEMBER 2, ARTSAKHPRESS:  President Harutyunyan also laid flowers on the graves of the victims of the Artsakh War.
The official ceremony was attended by the parliamentarians of the two Armenian Republics, high-ranking members of the government of the Republic of Artsakh, representatives of the command staff of the Defense Army.