Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարությունում տեղադրվել է Երվանդ Հաջիյանի հուշատախտակը
Սեպտեմբերի 3-ին Արտաքին գործերի նախարարությունում տեղի է ունեցել  Արցախյան երրորդ պատերազմում նահատակված՝  ԱԳՆ Սփյուռքի բաժնի պետ Երվանդ Հաջիյանի հիշատակը հավերժացնող հուշատախտակի տեղադրման արարողությունը։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 3 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության ԱԳՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Ելույթում ԱԳ նախարար Դավիթ Բաբայանը  նշել է, որ Երվանդ Հաջիյանին Արցախում գիտեն որպես հայրենասեր, պարկեշտ անձնավորություն, ով բարձր արհեստավարժությամբ է կատարել իր աշխատանքային պարտականությունները, ապրել է հայրենիքի հոգսերով ու խնդիրներով։
Տոկունություն և համբերություն մաղթելով Երվանդ Հաջիյանի ընտանիքի անդամներին և հարազատներին՝ նախարարն ընդգծել է, որ հայրենիքի նվիրյալների հիշատակը միշտ վառ կմնա հայրենակիցների սրտերում։

В Министерстве иностранных дел Республики Арцах установлена мемориальная доска Ерванду Гаджияну
3 сентября в Министерстве иностранных дел Республики Арцах состоялось открытие памятной мемориальной доски начальнику Управления диаспоры МИД Ерванду Гаджияну, погибшему в ходе третьей Арцахской войны.
В Министерстве иностранных дел Республики Арцах установлена мемориальная доска  Ерванду Гаджияну
СТЕПАНАКЕРТ, 3 сентября, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщает Управление информации и общественных связей МИД Республики Арцах.
В своем выступлении министр иностранных дел Давид Бабаян отметил, что Ерванда Гаджияна в Арцахе знают как истинного патриота, скромного человека, который  на высоком профессиональном уровне исполнял свои служебные обязанности,  жил заботами и проблемами Родины.
Министр пожелал стойкости и терпения родным и близким Ерванда Гаджияна и  отметил, что память о патриотах Родины навсегда останется в сердцах соотечественников.