Շահմասուրի բնակիչները չեն ընկրկում. առօրյան ու խնդիրները ներկայացնում է համայնքապետը
ԱՀ Մարտակերտի շրջանի Շահմասուր համայնքի բոլոր 158 բնակիչները պատերազմից հետո վերադարձել են հայրենի բնօրրան:
Շահմասուրի բնակիչները չեն ընկրկում.  առօրյան ու խնդիրները ներկայացնում է համայնքապետը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, սեպտեմբերի 4, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Շահմասուրի համայնքապետ Սլավա Բաղդասարյանը:
«Համայնքում վերաբնակեցվել է 2 ընտանիք: Ունենք 5 ազատ տուն, որոնք ևս կարող ենք տրամադրել տեղահնված մեր հայրենակիցներին, սակայն դրանք վերանորոգման կարիք ունեն: Դպրոցն այս ուսումնական տարում ընդունել է 27 աշակերտի,շենքային պայմաններն անմխիթար են, դասասենյակները՝ քիչ: Մանկապարտեզ չունենք։ Գործում են համայնքային կենտրոն, բուժկետ, ակումբ, հանդիսությունների սրահ, որոնց շենքերը վթարային վիճակում են: Գյուղամիջյան ճանապարհները խճապատված են: Գյուղն ապահովված է էլեկտրաէներգիայով, գազաֆիկացված է; Ունենք ջրի խնդիր, քանի որ ջրային ցանցը շատ հին է, և պետք է վերանորոգվի: Պատերազմի ընթացքում, բարեբախտաբար, տներ չեն ավերվել»,- նշեց Ս. Բաղդասարյանը:
Խոսելով բնակիչների զբաղվածության և նրանց ապագա ծրագրերի մասին՝ մեր զրուցակիցը նշել է, որ բնակիչները հիմնականում զբաղվում են անասնապահությամբ, հողագործությամբ, իսկ նրանց մի մասն աշխատում է Կաշենի հանքավայրում։

All 158 residents of the community of Shahmasur of Artsakh’s Martakert region have returned to the homeland after the war.
Shahmasur Residents Do Not Retreat: Community Head
STEPANAKERT, SEPTEMBER 4, ARTSAKHPRESSThe head of the community Slava Baghdasaryan told "Artsakhpress".
"Two families have resettled in the community. We have 5 vacant houses that we can provide to our displaced compatriots, but the houses need renovation.  The building conditions of the school are deplorable; the classrooms are few.
We do not have a kindergarten. There is a community center, an aid station, a club, a ceremony hall. But the buildings are in a state of emergency. The inter-community roads are paved. The village is provided with electricity and gas. We have a water supply problem because the water network is very old and needs to be repaired. Fortunately, no houses have been destroyed during the war," said S. Baghdasaryan.
Speaking about the employment of the residents, he noted that the population is mainly engaged in cattle breeding and agriculture. Some of them work in the Kashen mine.