Դաշուշենում վերաբնակեցվել է 6 ընտանիք, գյուղից հեռացողներ չկան. համայնքապետ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, սեպտեմբերի 6, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Դաշուշենի համայնքապետ Ռուդիկ Ասլանյանը:
Բնութագրությունը հասանալի չէ«Համայնքում վերաբնակեցվել է 6 ընտանիք՝ 30 հոգով: Դպրոցն այս ուսումնական տարում ընդունել է 20 աշակերտի։ Շենքային պայմանները լավ են: Մանկապարտեզ չունենք, քանի որ գյուղում մանկապարտեզի ենթակա երեխաներ գրեթե չկան։ Գյուղի տներից մեկում գործում են համայնքային կենտրոնն ու բուժկետը: Հանդիսությունների սրահը վերանորոգված է, ներհամայնքային ճանապարհները՝ խճապատված։ Գյուղն ապահովված է էլեկտրաէներգիայով, գազաֆիկացված է: Ունենք ջրի խնդիր: Պատերազմի ընթացքում, բարեբախտաբար, տներ չեն ավերվել»,- նշեց Ռ. Ասլանյանը: Նա ցավով տեղեկացրեց, որ պատերազմում զոհվել է 1 համագյուղացի։
Խոսելով բնակիչների զբաղվածության և նրանց ապագա ծրագրերի մասին՝ մեր զրուցակիցը նշել է, որ բնակիչները հիմնականում զբաղվում են անասնապահությամբ, հողագործությամբ:

В Дашушен переселено 6 семей, жители не выезжают из села: Глава общины
В общине Дашушен Аскеранского района Арцаха проживает 180 человек. После войны из села никто не выезжал.
СТЕПАНАКЕРТ, 6 сентября, АРЦАХПРЕСС- Об этом в беседе с корреспондентом "Арцахпресс" заявил глава общины Дашушен Рудик Асланян.
Բնութագրությունը հասանալի չէ«В общину переселено 6 семей по 30 человек. В этом учебном году школа приняла 20 учеников. Условия в здании хорошие. Детского сада у нас нет, так как в селе почти нет детей, подлежащих детскому саду. В одном из домов села действуют общественный центр и медпункт. Отремонтирован зал церемоний, вымощены внутриобщинные дороги. Поселок обеспечен электричеством и газом. У нас проблема с водой. К счастью, во время войны не было разрушено ни одного дома», - отметил Р. Асланян. Он с болью сообщил, что на войне погиб один односельчанин.
Говоря о занятости жителей и их планах на будущее, наш собеседник отметил, что жители в основном занимаются животноводством и сельским хозяйством.