Արայիկ Հարությունյանն այցելել է Մարտունու շրջանի Բերդաշեն և Աշան համայնքներ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն այցելել է Մարտունու շրջանի Բերդաշեն և Աշան համայնքներ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, սեպտեմբերի 6, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին տեղեկացնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Այցի ընթացքում երկրի ղեկավարը հանդիպել է 2020 թվականին Արցախի դեմ Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված պատերազմում զոհվածների հարազատների հետ՝ նրանց հանձնելով նահատակների պետական բարձր պարգևները։ «Մեր հերոս տղաների սխրանքի շնորհիվ է, որ կարողացանք փրկել Հայրենիքի մի մասը և այսօր հնարավորություն ունենք ապրելու և արարելու հայրենի հողում։ Ոստի մենք պարտավոր ենք շենացնել այն և արժանապատիվ ապագա կառուցել գալիք սերունդների համար՝ նրանց  դաստիարակելով  հայրենասիրական ոգով», -  իր խոսքում նշել է ԱՀ նախագահը։
Մենք պարտավոր ենք շենացնել հայրենի հողն ու արժանապատիվ ապագա կառուցել
գալիք սերունդների համար. Արցախի նախագահն այցելել է Մարտունու շրջան
Արայիկ Հարությունյանն իր խորին երախտագիտությունն է հայտնել ներկաներին և հավաստիացրել, որ պետությունը մշտապես գտնվելու է հայրենիքին իրենց կյանքը նվիրաբերած մարտիկների ընտանիքների կողքին։

Араик Арутюнян посетил общины Бердашен и Ашан Мартунинского района
СТЕПАНАКЕРТ, 6 сентября, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщает Главное информационное управление аппарата президента Республики Арцах.
В ходе визита глава государства встретился с родственниками погибших на войне против Арцаха, развязанной Азербайджаном в 2020 году, вручив им высокие государственные награды.
«Благодаря подвигу наших героев мы смогли спасти часть нашей Родины и сегодня имеем возможность жить и созидать на родной земле. Поэтому мы обязаны обустраивать ее и строить достойное будущее для следующих поколений, воспитывая их в патриотическом духе», - отметил в своей речи президент Республики Арцах.
Մենք պարտավոր ենք շենացնել հայրենի հողն ու արժանապատիվ ապագա կառուցել
գալիք սերունդների համար. Արցախի նախագահն այցելել է Մարտունու շրջան
Араик Арутюнян выразил свою глубокую признательность присутствующим и заверил, что государство всегда будет рядом с семьями воинов, отдавших свою жизнь за Родину.