Արայիկ Հարությունյանն այցելել է Մարտունու շրջանի Բերդաշեն և Աշան համայնքներ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն այցելել է Մարտունու շրջանի Բերդաշեն և Աշան համայնքներ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, սեպտեմբերի 6, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին տեղեկացնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Այցի ընթացքում երկրի ղեկավարը հանդիպել է 2020 թվականին Արցախի դեմ Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված պատերազմում զոհվածների հարազատների հետ՝ նրանց հանձնելով նահատակների պետական բարձր պարգևները։ «Մեր հերոս տղաների սխրանքի շնորհիվ է, որ կարողացանք փրկել Հայրենիքի մի մասը և այսօր հնարավորություն ունենք ապրելու և արարելու հայրենի հողում։ Ոստի մենք պարտավոր ենք շենացնել այն և արժանապատիվ ապագա կառուցել գալիք սերունդների համար՝ նրանց  դաստիարակելով  հայրենասիրական ոգով», -  իր խոսքում նշել է ԱՀ նախագահը։
Մենք պարտավոր ենք շենացնել հայրենի հողն ու արժանապատիվ ապագա կառուցել
գալիք սերունդների համար. Արցախի նախագահն այցելել է Մարտունու շրջան
Արայիկ Հարությունյանն իր խորին երախտագիտությունն է հայտնել ներկաներին և հավաստիացրել, որ պետությունը մշտապես գտնվելու է հայրենիքին իրենց կյանքը նվիրաբերած մարտիկների ընտանիքների կողքին։

Artsakh Republic President Arayik Harutyunyan visited Berdashen and Ashan villages of the Martuni region, the Presidential Office stated.
President Harutyunyan visits Berdashen and Ashan villages of Martuni Region
STEPANAKERT, SEPTEMBER 6, ARTSAKHPRESS: During the visit, Arayik Harutyunyan met with the relatives of those who have fallen in the war unleashed by Azerbaijan in 2020, handing them the high state awards of these martyrs.
"It is thanks to the heroism of our hero boys that we were able to save a part of the homeland, and today we have the opportunity to live and create in the homeland. Therefore, we are obligated to build a dignified future for future generations, educating them in a patriotic spirit," said President Harutyunyan.
Arayik Harutyunyan expressed his deep gratitude to the attendees of the meeting, noting that the state will always stand with the families of the fighters who gave their lives for the homeland.