Արցախի նախագահի աշխատակազմի 119 թեժ գծին անցած շաբաթվա ընթացքում ստացվել է 179 զանգ
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի կողմից գործարկված արագ արձագանքման թեժ գծի 119 հեռախոսահամարին օգոստոսի 30-ից սեպտեմբերի 3-ն ընկած ժամանակահատվածում գրանցվել է 179 զանգ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, սեպտեմբերի 6, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին տեղեկացնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Բնակչությունը հիմնականում դիմել է վարկային պարտավորությունների կատարման ապահովմանը, երիտասարդ ընտանիքներին բնակելի տներ կառուցելու նպատակով անհատույց պետական ֆինանսական աջակցության տրամադրմանն  ուղղված պետական ծրագրերին, ինչպես նաև բռնի տեղահանված անձանց բնակարանային խնդիրների լուծմանն ու կորցրած գույքի դիմաց փոխհատուցման տրամադրմանը վերաբերող հարցերով:
Բացթողնված զանգերին պատասխանելու և հարցերի ճշտման նպատակով թեժ գծի աշխատակիցները կատարել են 57 հետզանգ` իրազեկման, խորհրդատվության, խնդիրների վերհանման  և այլ նպատակներով:

The hotline of the Artsakh President’s Office received 179 calls over last weekend
On August 30 to September 3, the hotline staff of the Office of the Artsakh Republic President received 179 calls, the Presidential Office stated.
STEPANAKERT, SEPTEMBER 6, ARTSAKHPRESSThe population mainly applied for the program aimed at providing the fulfillment of loan obligations, the program of providing free state financial support to young families to build houses as well as issues on the solution of housing problems of forcibly displaced persons and the provision of compensation for lost property.
In order to answer the missed calls the hotline staff made 57 calls back for awareness, consultation, problem identification and other purposes. It is possible to call the hotline from Artsakh at 119, and from the Republic of Armenia and abroad at +374-47-119-119. The working mode is Monday to Friday from 09:00 to 18:00.