Արցախի նախագահի աշխատակազմի 119 թեժ գծին անցած շաբաթվա ընթացքում ստացվել է 179 զանգ
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի կողմից գործարկված արագ արձագանքման թեժ գծի 119 հեռախոսահամարին օգոստոսի 30-ից սեպտեմբերի 3-ն ընկած ժամանակահատվածում գրանցվել է 179 զանգ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, սեպտեմբերի 6, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին տեղեկացնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Բնակչությունը հիմնականում դիմել է վարկային պարտավորությունների կատարման ապահովմանը, երիտասարդ ընտանիքներին բնակելի տներ կառուցելու նպատակով անհատույց պետական ֆինանսական աջակցության տրամադրմանն  ուղղված պետական ծրագրերին, ինչպես նաև բռնի տեղահանված անձանց բնակարանային խնդիրների լուծմանն ու կորցրած գույքի դիմաց փոխհատուցման տրամադրմանը վերաբերող հարցերով:
Բացթողնված զանգերին պատասխանելու և հարցերի ճշտման նպատակով թեժ գծի աշխատակիցները կատարել են 57 հետզանգ` իրազեկման, խորհրդատվության, խնդիրների վերհանման  և այլ նպատակներով:

На горячую линию Аппарата Президента за последнюю неделю поступило 179 звонков
В период с 30 августа по 3 сентября на горячую линию быстрого реагирования Аппарата Президента Республики Арцах поступило 179 звонков.
СТЕПАНАКЕРТ, 6 сентября, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщает Главное информационное управление аппарата президента Республики Арцах.
Население в основном обращается по вопросам, касающимся государственной программы обеспечения выполнения кредитных обязательств граждан, программы оказания молодым семьям государственного безвозмездного финансового содействия с целью строительства жилых домов, равно как и решения жилищных проблем вынужденных переселенцев и предоставления им компенсации за потерянное имущество.
С целью ответа на пропущенные звонки и предоставления консультаций по волнующим вопросам было сделано 57 обратных звонка. На горячую линию можно позвонить из Арцаха по номеру 119, из Армении и из-за рубежа - по номеру +374-47-119-119. Рабочий режим с понедельника по пятницу, с 09:00 - 18:00.