Ադրբեջանի վերահսկողության տակ անցած տարածքներում ականի պայթյունից մահացածների և վիրավորների ընդհանուր թիվը 160 է
Լեռնային Ղարաբաղի՝ Ադրբեջանի վերահսկողության տակ անցած տարածքներում մինչ օրս ականի պայթյունի հետևանքով մահացել կամ վիրավորվել է 160 մարդ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, սեպտեմբերի 6, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին հայտնել է Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարությունը:
Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն հայտարարության մեջ ասվում է, որ Ադրբեջանի վերահսկողության տակ անցած տարածքներում ականազերծվել է 15 հազար 510 հեկտար տարածք։

160 people killed or injured from landmine explosions in Azeri-controlled territories of Karabakh, says Baku
To date, 160 people were killed or injured from landmine explosions in territories that came under Azerbaijani control in Nagorno Karabakh after the 2020 war, the Azerbaijani Foreign Ministry said.
STEPANAKERT, SEPTEMBER 6, ARTSAKHPRESS-ARMENPRESSAccording to the Azeri foreign ministry, so far 15,510 hectares of territory has been cleared from mines in Azeri-controlled territories.