Բելգիան Հայաստան է ուղարկել 187 200 հազար դեղաչափ «ԱստրաԶենեկա» պատվաստանյութ
Բելգիայի զարգացման համագործակցության գործակալության ջանքերով Հայաստան է ուղարկվել «ԱստրաԶենեկա» պատվաստանյութի առաջին խմբաքանակը` 187 200 հազար դեղաչափ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, սեպտեմբերի 6, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ինչպես տեղեկացնում է «Gavi.org» կայքէջը, այս մասին հայտնել է Բելգիայի խոշոր քաղաքների զարգացման եւ քաղաքականության ոլորտում համագործակցության նախարար Մերիամե Կիտիրը:
«Համավարակը հաղթելու միակ միջոցը միջազգային համագործակցությունն է: Այս շաբաթ COVAX նախաձեռնության միջոցով Բելգիան AstraZeneca-ի 187 200 դեղաչափ է ուղարկում  Հայաստանին: Ոչ ոք ապահով չի լինի, քանի դեռ բոլորը ապահով չեն»,- ասել է Մերիամե Կիտիրը:

Бельгия направила в Армению 187 200 доз вакцины «АстраЗенека»
Усилиями бельгийского Агентства по сотрудничеству в области развития в Армению была отправлена первая партия вакцины «АстраЗенека» - 187 200 доз.
СТЕПАНАКЕРТ, 6 сентября, АРЦАХПРЕСС-АРМЕНПРЕСС. Как передает  сайт «Gavi.org», об этом сообщила министр сотрудничества в области развития и политики крупных городов Бельгии Мериаме Китир.
«Единственный способ победить пандемию - международное сотрудничество. На этой неделе в рамках инициативы COVAX Бельгия отправляет в Армению 187 200 доз вакцины «АстраЗенека». Никто не будет в безопасности, пока в безопасности не будут все», - сказала Мериаме Китир.