Մեկնարկում է նոր ծրագիր. պատերազմում զոհված զինծառայողների երեխաները կմեկնեն արտասահմանյան շրջագայության
«Հակոբյաններ» համահայկական կենտրոնի և «Չումբո» նախաձեռնող խմբի կողմից կմեկնարկի նոր ծրագիր, որի շրջանակներում Արցախյան երրորդ պատերազմում զոհված զինծառայողների երեխաները կմեկնեն արտասահմանյան շրջագայության:
Մեկնարկում է նոր  ծրագիր. պատերազմում զոհված զինծառայողների երեխաները կմեկնեն արտասահմանյան շրջագայության
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 7 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցին տեղեկացրեց  ԱՀ աշխատանքի, սոցիալական և միգրացիայի հարցերի նախարարության սոցիալական վճարումների քաղաքականության և ընտանիքի հիմնահարցերի վարչության պետ Սամվել Դադայանը:
«Մշակույթի և երիտասարդության պալատում  հանդիպել են  ծրագրի մասնակիցները և կազմակերպիչները, որի ընթացքում քննարկվել են մեկնարկող  նախագծի վերաբերյալ  հարցեր: Ընդհանուր առմամբ՝ ընդգրկվել են 10-12 տարեկան երեխաներ, որոնց թիվ ավելի քան  200 է: Բոլոր զոհված  զինծառայողների երեխաները՝ ամեն մեկն իր տարիքային խմբին համապատասխան, կմասնակցեն ծրագրին:  Շրջագայության  ժամանակ  կկազմակերպվեն բազմաթիվ ժողովներ, կրթական, մշակութային ծրագրեր:  Ըստ նախատեսվածի՝ երեխաների առաջին խումբը   շրջագայության կմեկնի մինչև տարեվերջ: Ծրագրի նպատակներից է ստեղծել Արցախի Հանրապետության և աշխարհասփյուռ  հայության միջև ամուր կապեր», - ասաց Ս. Դադայանը:

Запущена новая программа: Дети погибших на войне военнослужащих отправятся в зарубежный тур
Всеармянский центр «Акопяны» и Инициативная группа «Чумбо» запустят новую программу, в рамках которой дети военнослужащих, погибших в третьей Арцахской войне, отправятся в зарубежный тур.
СТЕПАНАКЕРТ, 7 сентября, АРЦАХПРЕСС- Об этом корреспонденту "Арцахпресс" сообщил заведующий отделом политики социальных выплат и  департамента по делам семьи Министерства труда, социальных и миграционных вопросов Самвел Дадаян.
«Участники программы и ее организаторы встретились во Дворце культуры и молодежи Степанакерта, в ходе которой обсуждались вопросы, связанные со стартовым проектом. Всего были включены дети 10-12 лет, а их количество - более 200. В программе примут участие дети всех погибших военнослужащих, каждый в соответствии со своей возрастной группой. Во время тура будет организовано множество встреч, образовательных и культурных программ. Согласно плану, первая группа детей отправится в тур до конца года. Одна из целей программы - наладить прочные связи между Республикой Арцах и армянами всего мира», - сказал С. Дадаян.