Վարանդայի շրջանում հայտնաբերվել է ևս 2 հայ զինծառայողի աճյուն
Վարանդայի (Ֆիզուլի) շրջանում այսօր իրականացված որոնողական աշխատանքների արդյունքում` հայտնաբերել է ևս 2 հայ զինծառայողի աճյուն:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, սեպտեմբերի 7, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Նրա ինքնությունը կհաստատվի  ՀՀ-ում՝ դատաբժշկական փորձաքննությունից հետո:
Հիշեցնենք, որ զինադադարից հետո` անցած 10 ամիսների ընթացքում, Արցախի գրավյալ տարածքներում իրականացված որոնումների արդյունքում՝ փրկարարական ջոկատները հայտնաբերել և տարհանել են ընդհանուր 1659 աճյուն, որոնց թվում նաև քաղաքացիական անձինք են:
Որոնումների առաջիկա ուղղությունների և արդյունքների մասին ԱՀ ՆԳՆ ԱԻ պետական ծառայությունը կտրամադրի հավելյալ տեղեկություն:

На участке Варанды найдены останки двух армянских военнослужащих
В результате поисков тел погибших и пропавших без вести в ходе войны военнослужащих сегодня в районе Варанды (Физули) были обнаружены тела двух армянских военнослужащих.
СТЕПАНАКЕРТ, 7 сентября, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщают из Государствнной службы по чрезвычайным ситуациям МВД Республики Арцах.
В результате поисковых операций, проведенных сегодня на участке Варанды (Физули), были обнаружены тела двух армянских военнослужащих. Будет назначена судебно-медицинская экспертиза.
Напомним, за последние 10 месяцев - после прекращения огня -  спасательные отряды обнаружили 1659 тел, в том числе, тела мирных жителей.