Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակվելու 645 նոր դեպք
Հայաստանում սեպտեմբերի 8-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակման 645 նոր դեպք, վարակվածների ընդհանուր թիվը հասել է 246 410-ի:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, սեպտեմբերի 8, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ ԱՆ հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնը, մեկ օրում կորոնավիրուսի հետևանքով մահացել է 15 քաղաքացի, մահացածների թիվը 4954 է:
Նախօրեին կորոնավիրուսով վարակված պացիենտների՝ այլ հիվանդությունից մահվան դեպք չի գրանցվել: Սեպտեմբերի 8-ի դրությամբ մահվան այս դեպքերի թիվը 1167 է: Մահվան ընդհանուր դեպքերի թիվը հասել է 6121-ի:
Մեկ օրում առողջացածների թիվը 334 է, ընդհանուր առողջացածներինը՝ 230 291, փաստացի բուժվողներինը՝ 9998։ Մեկ օրում արվել է 6659 թեստ, ընդհանուր առմամբ առ այսօր արվել է 1 588 480 թեստ:

В Армении за сутки зарегистрировано 645 новых случаев заражения коронавирусом
СТЕПАНАКЕРТ, 8 сентября, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщили в Национальном центре по контролю и профилактике заболеваний Минздрава республики.
В общей сложности на утро 8 сентября в стране зарегистрировано 246410  инфицированных коронавирусом. Фактически сейчас лечатся 9998 лиц (за день их число увеличилось на 269). Выздоровел 230291 человек (334 за сутки), скончались 4954 пациента (15 человек за сутки).
Также, по формулировке властей, «из-за иных болезней» ранее скончались 1167 граждан с коронавирусом. Таким образом, общее число смертей достигло 6121.