Դավիթ Բաբայանն ու Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսն անդրադարձել են Արցախում տիրող հետպատերազմական իրավիճակին
Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանին սեպտեմբերի 10-ին Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում ընդունել է Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ. Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 10 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես տեղեկացնում են ԱԳՆ-ից, հանդիպմանն արծարծվել են Արցախում տիրող հետպատերազմական իրավիճակին, եկեղեցի-հասարակություն  կապին առնչվող տարբեր հարցեր։
Դավիթ Բաբայանը երախտագիտություն է հայտնել Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսին Արցախը մշտապես ուշադրության կենտրոնում պահելու,  ինչպես նաև՝ նրա զարգացմանն ու զորացմանը մեծապես նպաստելու համար: Նա ընդգծել է Հայ առաքելական եկեղեցու առանցքային դերը հայոց անկախ պետականության և հայ ազգային ինքնության պահպանման գործում։
Հանդիպմանը մասնակցել է նաև Հայ առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Վրթանես Եպիսկոպոս Աբրահամյանը։

On September 10, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh David Babayan was received by Supreme Patriarch and Catholicos of All Armenians His Holiness Garegin II in the Mother See of Holy Etchmiadzin, the foreign ministry stated.
Artsakh FM, Catholicos of All Armenians discuss post-war situation
STEPANAKERT, SEPTEMBER 10, ARTSAKHPRESS:  Various issues related to the current situation in Artsakh and the church-society relations were discussed during the meeting.
David Babayan expressed his gratitude to the Catholicos of All Armenians for keeping Artsakh in the focus of attention, his substantial contribution to the process of developing and strengthening Artsakh, emphasizing the key role of the Armenian Apostolic Church in preserving the independent Armenian statehood and Armenian national identity.
Head of the Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church Bishop Vrtanes Abrahamyan also participated in the meeting.