«Բարձր տեխնոլոգիաների և ռազմավարական պլանավորման կենտրոն»-ն օգնություն է ցուցաբերել տեղահանված արցախցիներին
Արցախի «Բարձր տեխնոլոգիաների և ռազմավարական պլանավորման կենտրոն» հիմնադրամը տեղահանված արցախցիներին օգնություն է տրամադրել՝ հագուստի և գրենական պիտույքների տեսքով։
«Բարձր տեխնոլոգիաների և ռազմավարական պլանավորման կենտրոն»-ն օգնություն է ցուցաբերել  տեղահանված արցախցիներին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 20 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է հիմնադրամի Սփյուռքի և միջազգային կառուցների հետ կապերի բաժնի գլխավոր մասնագետ Ալյոնա Աղաջանյանը:
«Բարձր տեխնոլոգիաների և ռազմավարական պլանավորման կենտրոն» հիմնադրամի առանձնահատուկ նպատակներից մեկն է հանդիսանում բարեգործությունը։ Վերջերս «Հայրենիք, ազգ, մաքրություն» հասարակական կազմակերպության կողմից՝ Մալվինա Մխչյանի գլխավորությամբ, հիմնադրամին է հատկացվել նյութական աջակցություն՝ հագուստի և դեղորայքի տեսքով։ Բացի վերը նշվածից, սեպտեմբերի 1-ի կապակցությամբ հիմնադրամի աշխատակիցները որոշել են իրենց աշխատավարձի որոշ մասը հատկացնել գրենական պիտույքների անհրաժեշտ խմբաքանակի ձեռքբերմանը, որը ևս ծառայել է իր նպատակին։ Ուշադրության կենտրոնում պահելով տեղահանված մեր հայրենակիցներին մտահոգող խնդիրները՝ հիմնադրամն արդեն հասցրել է օգնություն ցուցաբերել թշնամու կողմւց գրավված 8 գյուղերից (Թաղավարդ, Տող, Ջիվանի, Տումի, Ավետարանոց, Մոշխմհատ, Ակնաղբյուր), Շուշի քաղաքից տեղահանված և ծայրահեղ ծանր պայմաններում ապրող մեր 96 հայրենակիցներին (որոնցից 2-ը՝ հաշմանդամ)։ Բացի հագուստից, տեղահանված մեր հայրենակիցների երեխաներին տրամադրվել են նաև դպրոցի համար անհրաժեշտ գրենական պիտույքներ», - նշեց Ա. Աղաջանյանը և հավելեց, որ վիրավոր Արցախը բոլորիս աջակցության կարիքն ունի։

"Центр высоких технологий и стратегического планирования" оказал помощь вынужденным переселенцам Арцаха
Фонд "Центр высоких технологий и стратегического планирования" Арцаха оказал помощь перемещенным лицам Арцаха в виде одежды и канцелярских принадлежностей.
СТЕПАНАКЕРТ, 20 сентября, АРЦАХПРЕСС- Об этом в беседе с корреспондентом  "Арцахпресс" сообщила главный специалист отдела диаспоры, международных связей и маркетинга фонда Алена Агаджанян.
Одна из особых целей фонда "Центр высоких технологий и стратегического планирования" - благотворительность. Недавно общественная организация «Родина, Нация, Чистота», которую возглавляет Мальвина Мхчян, оказала фонду финансовую поддержку в виде одежды и лекарств. Кроме того, в связи с 1 сентября сотрудники фонда решили направить часть своей зарплаты на приобретение необходимой партии канцелярских товаров, что и послужило своему назначению. Сосредоточившись на проблемах, волнующих наших перемещенных соотечественников, фонду уже удалось оказать помощь 96 вынужденным переселенцам из 8 деревень, оккупированных врагом (Тагавард, Тог, Дживани, Туми, Аветараноц, Мошхмхат, Акнахпюр), которые проживают в крайне тяжелых условиях (2 из них инвалиды). Помимо одежды детям наших переселенцев были предоставлены канцелярские принадлежности, необходимые для школы», - отметила А. Агаджанян, добавив, что раненый Арцах нуждается в поддержке всех нас.