Հայաստանում կարտադրվի «Սպուտնիկ Լայթ» պատվաստանյութ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 20 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Երևանում անցկացվող «Հայ-ռուսական տնտեսական համագործակցություն. Հեռանկարային նախագծեր» խորագրով ֆորումի շրջանակում այս մասին հայտնեց ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը:
Գրիգորյանը նախ առողջապահության ոլորտում ՌԴ-ի հետ համագործակցության համատեքստում իր երախտագիտությունը հայտնեց Հայաստանում COVID-19- ի տարածմանը հակազդելու գործում Ռուսաստանի աջակցության համար:
«Ռուսական ուղղակի ներդրումների հիմնադրամի միջոցով ձեռք է բերվել «Sputnik V» պատվաստանյութի մի քանի խմբաքանակ, նաև կազմակերպվել է  տեխնոլոգիական փոխանցման գործընթաց Հայաստանում «Սպուտնիկ Լայթ» պատվաստանյութի արտադրության համար»,-ասաց Գրիգորյանը:

В Армении будет производиться вакцина Sputnik Light
СТЕПАНАКЕРТ, 20 сентября, АРЦАХПРЕСС-АРМЕНПРЕСС. В ходе  проходящего в  Ереване форума «Армяно-российское экономическое сотрудничество. Перспективные проекты» об этом заявил вице-премьер РА Мгер Григорян.
Григорян  в первую очередь выразил России благодарность за поддержку в противодействии распространению COVID-19 в Армении —в контексте сотрудничества с Россией в области здравоохранения.
«Несколько партий вакцины Sputnik V были приобретены через Российский фонд прямых инвестиций, а также был организован процесс передачи технологий для производства вакцины Sputnik Light в Армении», - сказал Григорян.