ՌԴ-ում համալսարաններից մեկում անձը կրակ է բացել․ կան զոհեր և վիրավորներ
ՌԴ Ներքի գործերի նախարարությունը հայտնել է Պերմի պետական համալսարանում կրակոցների պատճառով զոհվածների և վիրավորների մասին։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 20 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ոստիկանները ձերբակալել են տղամարդու, ով կրակ է բացել համալսարանում։
«Այսօր առավոտյան, ոստիկանության հերթապահ մաս հաղորդում է ստացվել այն մասին, որ Պերմի պետական ազգային հետազոտական համալսարանի տարածքում կրակոցի ձայներ են լսվել։ Նախնական տվյալներով՝ կան զոհեր և վիրավորներ»,- նշված է հաղորդագրության մեջ։
«ՏԱՍՍ»-ի հաղորդմամբ՝ ՌԴ առողջապահության նախարարությունից էլ հայտնում են, որ 14 հոգի վիրավորվել է, 5 հոգի էլ՝ զոհվել։ Ավելի վաղ հայտնել էին 10 վիրավորի մասին։
«Դեպքի վայրում աշխատում է շտապօգնության 9 խումբ։ Վիրավորումները տարբեր են, քանի որ շենքի ներսում գտնվողները նաև պատուհաններից են դուրս թռել։ Զոհվածների ինքնությունները պարզվում են»,- հայտնել են ՌԴ առողջապահության նախարարությունից։

Мужчина открыл огонь в одном из вузов России․ Есть жертвы и раненые
МВД РФ сообщило обубитых и раненых в результате перестрелки в Пермском государственном национальном исследовательском университете (ПГНИУ).
СТЕПАНАКЕРТ, 20 сентября, АРЦАХПРЕСС-РИА НОВОСТИ. Полиция задержала человека, открывшего огонь по университету.
«Сегодня утром дежурная часть полиции получила сообщение о том, что на территории Пермского государственного национального исследовательского университета слышны выстрелы. По предварительным данным, есть пострадавшие и раненые», - говорится в сообщении.
Как передает ТАСС, Минздрав России сообщает, что 14 человек пострадали, 5 человек погибли. Ранее сообщалось о 10 раненых.
«На месте  работают 9 бригад скорой помощи. Травмы разные, так как находившиеся в здании люди выпрыгивали из окон. Личности жертв выясняются», - сказали в Минздраве России.