Համատեղ ջանքերով կշարունակենք հզորացնել երկկողմ գործընկերությունը. ՌԴ նախագահը շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ վարչապետին
Հայաստանի Հանրապետության անկախության 30-ամյակի կապակցությամբ Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը շնորհավորական ուղերձ է հղել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 21 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի Տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
Ընդունեք, խնդրեմ, անկեղծ շնորհավորանքներս Հայաստանի Հանրապետության անկախության հռչակման 30 -ամյակի կապակցությամբ:
Ռուս-հայկական հարաբերությունները կրում են բարեկամական, դաշնակցային բնույթ: Մեր պետությունների միջև հաստատվել է սերտ համագործակցություն տարբեր ոլորտներում, կառուցողական փոխգործակցություն ԵԱՏՄ-ի, ՀԱՊԿ-ի և ԱՊՀ շրջանակներում: Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերով մենք այսուհետ ևս կշարունակենք հզորացնել երկկողմ գործընկերությունը բոլոր ոլորտներում:
Այսօր Հայաստանը ստիպված է բախվել լուրջ մարտահրավերների: Ելնում ենք նրանից, որ նոյեմբերյան և հունվարյան եռակողմ պայմանավորվածությունների հետևողական իրականացումը ամենաբարձր մակարդակով կապահովի Ձեր երկրի և ողջ Անդրկովկասյան տարածաշրջանի խաղաղ, բարեկեցիկ զարգացումը:
Մաղթում եմ Ձեզ, հարգելի Նիկոլ Վովայի, քաջառողջություն և հաջողություններ, իսկ Հայաստանի բոլոր քաղաքացիներին՝ երջանկություն և բարգավաճում»,-ասված է  ուղերձում:

Совместными усилиями мы продолжим укреплять наше партнерство: президент РФ поздравил премьера РА
По случаю 30-летия Независимости Республики Армения президент Российской Федерации Владимир Путин направил премьер-министру Николу Пашиняну поздравительное послание.
СТЕПАНАКЕРТ, 21 сентября, АРЦАХПРЕСС-АРМЕНПРЕСС. Об этом сообщает Управление информации и общественных связей Аппарата премьер-министра.
«Дорогой Никол Воваевич!
Примите мои искренние поздравления в связи с 30-летием провозглашения Независимости Республики Армения.
Российско-армянские отношения дружеские и союзнические. Между нашими государствами налажено тесное взаимодействие в различных сферах, также и конструктивное взаимодействие в рамках ЕАЭС, ОДКБ и СНГ. Уверен, что совместными усилиями мы продолжим укреплять двустороннее партнерство во всех сферах.
Сегодня Армения вынуждена противостоять серьезным вызовам. Исходим из того, что последовательная реализация трехсторонних договоренностей ноября-января на высшем уровне обеспечит мирное, благополучное развитие Вашей страны и всего Закавказского региона.
Дорогой Никол Воваевич желаю Вам, здоровья и успехов, а всем гражданам Армении - счастья и благополучия», - говорится в послании президента РФ.