«Միասնական Ռուսաստան»-ից հայտնել են՝ ով է ընդգրկվելու կուսակցության խմբակցության կազմում նոր գումարման Պետդումայում
ՌԴ Պետդումայում «Միասնական Ռուսաստան» խմբակցության կազմում կընդգրկվեն աշխատանքի նախկին նախարար Մաքսիմ Տոպոլինը, երգիչ Դենիս Մայդանովը, Ռուսաստանի Հոկեյի ֆեդերացիայի նախագահ Վլադիսլավ Տրետյակը և Դումայի պաշտպանության հարցերով հանձնաժողովի ներկայիս ղեկավար Վլադիմիր Շամանովը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 25 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին հայտնում է Tert.am-ը:
Բացի այդ, հաղորդվում է, որ Մարիա Բուտինան նույնպես կընդգրկվի Պետդումայի նոր կազմում:
Խորհրդարանի ստորին պալատի ընտրություններն անցկացվել են սեպտեմբերի 17-19-ը: Ըստ ԿԸՀ-ի տվյալների՝ «Միասնական Ռուսաստան» իշխող կուսակցությունը ստացել է 324 մանդատ, Կոմունիստական կուսակցությունը՝ 57, «Արդար Ռուսաստանը»՝ 27, Լիբերալ-դեմոկրատական կուսակցությունը՝ 21, «Նոր մարդիկ»՝ 13:
Իշխող կուսակցության դաշնային ցուցակի առաջատար հնգյակում են պաշտպանության նախարար Սերգեյ Շոյգուն, ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը, Կոմունարկայի հիվանդանոցի գլխավոր բժիշկ Դենիս Պրոցենկոն, երեխաների իրավունքների պաշտպան Աննա Կուզնեցովան և Համառուսական ազգային ճակատի շտաբի համանախագահ Ելենա Շմելևան:

В "Единой России" рассказали, кто войдет в состав фракции партии в Госдуме
Во фракцию "Единой России" в новом созыве Госдумы войдут экс-министр труда Максим Топилин, певец Денис Майданов, президент Федерации хоккея России Владислав Третьяк и нынешний глава думского комитета по обороне, Герой России генерал-полковник Владимир Шаманов.
СТЕПАНАКЕРТ, 25 сентября, АРЦАХПРЕСС- Об этом РИА Новости рассказал источник в партии.
Так, Третьяк выдвигался по одномандатному округу № 188 в Ульяновской области, Топилин был пятым в списке региональной группы № 20 от Татарстана, Шаманов возглавил группу № 7 по Алтайскому краю, а Майданов избирался по Одинцовскому одномандатному округу в Подмосковье.
Помимо этого, Мария Бутина сообщила РИА Новости, что войдет в новый состав Госдумы — в ее пользу от мандата отказался кировский губернатор.
Выборы в нижнюю палату парламента прошли 17-19 сентября. По данным Центризбиркома, "Единая Россия" получила 324 мандата, КПРФ — 57, "Справедливая Россия — За правду" — 27, ЛДПР — 21, "Новые люди" — 13.
В пятерку лидеров федерального списка ЕР вошли глава Минобороны Сергей Шойгу, министр иностранных дел Сергей Лавров, главврач больницы в Коммунарке Денис Проценко, уполномоченный по правам ребенка Анна Кузнецова и сопредседатель штаба ОНФ Елена Шмелева. Станут ли они депутатами, пока неизвестно.
Ранее от мандатов отказались губернатор Нижегородской области Глеб Никитин, глава Волгоградской области Андрей Бочаров, руководитель Тамбовской области Александр Никитин и еще несколько лидеров региональных списков.