ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և ԱՀ նախագահ Արայիկ Հարությունյանը քննարկել են պատերազմի հետևանքների հաղթահարմանն ուղղված աշխատանքների ընթացքը
Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանի հետ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 27 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։Հայաստանի և Արցախի ղեկավարները քննարկել են Արցախյան 44-օրյա պատերազմի հետևանքների հաղթահարմանն ուղղված աշխատանքների ընթացքը:
Մասնավորապես, անդրադարձ է կատարվել Ադրբեջանում պահվող հայ ռազմագերիների Հայրենիք վերադարձի ապահովմանը, անվտանգային խնդիրների լուծմանը, ինչպես նաև Արցախում բնականոն կյանքի ապահովմանը, ենթակառուցվածքների բարելավմանը և բնակարանաշինության ընթացքին:
Երկուստեք ընդգծվել է, որ Հայաստանի ու Արցախի կառավարությունները ներդնելու են բոլոր ջանքերը՝ հանուն Արցախի վերածննդի և հետագա զարգացման, ինչը կլինի 44-օրյա պատերազմում զոհված հերոս հայորդիների գործի արժանի շարունակությունը:

Премьер-министр РА Никол Пашинян и президент Республики Арцах Араик Арутюнян обсудили ход работ по преодолению последствий войны
Премьер-министр Никол Пашинян провел телефонный разговор с президентом Республики Арцах Араиком Арутюняном.
СТЕПАНАКЕРТ, 27 сентября, АРЦАХПРЕСС- Как сообщает пресс-служба правительства, руководители Армении и Арцаха обсудили ход работ по преодолению последствий 44-дневной войны.
В частности, были затронуты вопросы, касающиеся возвращения на родину армянских военнопленных и гражданских лиц, удерживаемых в Азербайджане, а также проблем безопасности и обеспечения нормальной жизни в Арцахе, жилищного строительства, улучшения инфраструктур.
Собеседники подчеркнули, что правительства Армении и Арцаха приложат все усилия для возрождения и развития Арцаха.