ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և ԱՀ նախագահ Արայիկ Հարությունյանը քննարկել են պատերազմի հետևանքների հաղթահարմանն ուղղված աշխատանքների ընթացքը
Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանի հետ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 27 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։Հայաստանի և Արցախի ղեկավարները քննարկել են Արցախյան 44-օրյա պատերազմի հետևանքների հաղթահարմանն ուղղված աշխատանքների ընթացքը:
Մասնավորապես, անդրադարձ է կատարվել Ադրբեջանում պահվող հայ ռազմագերիների Հայրենիք վերադարձի ապահովմանը, անվտանգային խնդիրների լուծմանը, ինչպես նաև Արցախում բնականոն կյանքի ապահովմանը, ենթակառուցվածքների բարելավմանը և բնակարանաշինության ընթացքին:
Երկուստեք ընդգծվել է, որ Հայաստանի ու Արցախի կառավարությունները ներդնելու են բոլոր ջանքերը՝ հանուն Արցախի վերածննդի և հետագա զարգացման, ինչը կլինի 44-օրյա պատերազմում զոհված հերոս հայորդիների գործի արժանի շարունակությունը:

On September 27, Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan held a telephone conversation with President of the Republic of Artsakh Arayik Harutyunyan, the PM’s Office reports.
Armenian PM, Artsakh President discuss ongoing works for overcoming consequences of 2020 War
STEPANAKERT, SEPTEMBER 27, ARTSAKHPRESS: Pashinyan and Harutyunyan discussed the process of actions aimed at overcoming the consequences of the 44-Day Artsakh War. In particular, they discussed ensuring the return of Armenian prisoners of war from Azerbaijan, solving the security issues, as well as ensuring the normal life in Artsakh, improving infrastructure, house-building works.
They stated that the governments of Armenia and Artsakh will make all efforts for the revival and further development of Artsakh, which will be a worthy continuation of the work of all heroes fallen at the war.