«Արցախպրես» լրատվական գործակալությունը համալրվել է նոր համակարգիչներով
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 29 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Ծրագիրն իրականացվել է ամիրկահայ բարերարներ Վահիկ և Ալիս Պետրոսյանների հովանավորությամբ՝ Հայ կրթական հիմնարկության միջոցով:
Գործակալության ամենօրյա աշխատանքն այս իմաստով պարբերաբար խնդիրներ էր ունենում, քանի որ եղած համակարգչային տեխնիկան շատ հին էր և հաճախ էր խափանումների պատճառ դառնում` խնդիրներ ստեղծելով աշխատանքի արդյունավետ կազմակերպման համար:
Հարցով «Արցախպրես»-ի խմբագրակազմը օրերս դիմել էր ԱՀ Նախագահի՝ սփյուռքի հարցերով խորհրդական Ազատուհի Սիմոնյանին։
Վերջինս այն ներկայացրել է սփյուռքի գաղթօջախներում և արձագանքը չի ուշացել։ «Արցախպրես»-ի կոլեկտիվը շնորհակալություն է հայտնում բարերարներին տեխնիկական բազայի թարմացման համար և շարունակում աշխատել Արցախից ամենօրյա պարբերականությամբ օբյեկտիվ և օպերատիվ լուրերի (եռալեզու) սփռմամբ։

Информационное агентство "Арцахпресс" пополнилось новыми компьютерами
СТЕПАНАКЕРТ, 29 сентября, АРЦАХПРЕСС- Спонсорами программы являются американо-армянские благотворители Ваик и Алис Петросяны- через Армянское образовательное учреждение.
В повседневной работе агентства регулярно возникали проблемы в этом отношении, поскольку имеющееся компьютерное оборудование было очень старым и часто приводило к сбоям, создавая проблемы для эффективной организации работы.
Редакция "Арцахпресс" недавно обратилась с вопросом к Азатуи Симонян, советнику президента Республики Арцах по делам диаспоры.
Последняя представила его в колониях диаспоры, отклик не задержался. Коллектив «Арцахпресс» благодарит благотворителей за обновление технической базы и продолжает ежедневную работу по распространению объективно-оперативных новостей (на трех языках) из Арцаха.