Մայրաքաղաքում շարունակվում են պատերազմի ընթացքում հիմնովին ավերված տների վերակառուցման աշխատանքները
Արցախյան 44-օրյա պատերազմի հետևանքով Ստեփանակերտ քաղաքում հիմնովին ավերվել են 34 բնակելի տներ, որոնց վերակառուցման աշխատանքներն ընթացքի մեջ են։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 29 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ին տեղեկացրեց ԱՀ Քաղաքաշինության նախարարության մամուլի պատասխանատու Մարթա Դանիելյանը։ «Այս պահի դրությամբ ակտիվ շարունակվում են Ստեփանակերտ քաղաքի Սարոյան 26 հասցեում գտնվող բնակելի տան վերակառուցման շինարարական աշխատանքները։ Դրանք իրականացնում է «Գրանդ Ալյանս» ՍՊ ընկերությունը, իսկ իրականացվող աշխատանքների պատասխանատուն ԱՀ քաղաքաշինության նախարարությունն է»,-նշել է նա։

В столице продолжается реконструкция домов, полностью разрушенных во время войны
В результате 44-дневной войны в Арцахе в Степанакерте было полностью разрушено 34 жилых дома, реконструкция которых продолжается.
СТЕПАНАКЕРТ, 29 сентября, АРЦАХПРЕСС- Об этом "Арцахпресс" сообщила пресс-секретарь Министерства градостроительства Республики Арцах Марта Даниелян. «В настоящее время в Степанакерте активно продолжаются работы по строительству жилого дома по улице Сароян, 26. Их реализует ООО «Гранд Альянс», а Министерство градостроительства  Республики Арцах несет ответственность за проделанную работу», - сотметила она.