Խնածախում մեկնարկել են նոր բնակավայրի շինաշխատանքները
ԱՀ Ասկերանի շրջանի Խնածախ համայնքի վարչական տարածքում մեկնարկել են նոր բնակավայրի շինարարական աշխատանքները` Հադրութի շրջանի Տող գյուղի անօթևան մնացած ընտանիքների համար։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 29 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ին տեղեկացրեց ԱՀ Քաղաքաշինության նախարարության մամուլի պատասխանատու Մարթա Դանիելյանը։
«Տեղահանված բնակիչներին կացարաններով ապահովելու պետական ծրագրի շրջանակում շարունակվում են առանձնատների,  բազմաբնակարան շենքերի կառուցապատման աշխատանքները։ Ներկա դրությամբ նոր բնակավայրում կատարվում են հողային աշխատանքներ։ Թաղամասը բաղկացած է լինելու 4 ենթաթաղամասերից՝ 160 առանձնատներով։ Բնակավայրի ընդհանուր տարածքը  նախագծային֊ հաշվարկային ուրվագծում կազմում է 32.0 հա, իսկ տնամերձ հողամասերի մակերեսը կլինի 1000քմ։  Նոր թաղամասի գլխավոր հատակագիծը մշակվել է «ՎԵՄ» ՍՊԸ նախագծային կազմակերպության կողմից», - նշեց Մ. Դանիելյանը և հավելեց, որ կառուցապատման շինարարական աշխատանքները իրականացնում է «Միք Շին» ՍՊ ընկերությունը։

In the administrative territory of Khnatsakh community of Artsakh’s Askeran region, the construction works of a new residential district have started. It is envisaged for the homeless families of the Togh village of Hadrut.
New residential district being built in Khnatsakh
STEPANAKERT, SEPTEMBER 29, ARTSAKHPRESS: Martha Danielyan, spokesperson of the Ministry of Urban Planning of the Republic of Artsakh, informed "Artsakhpress".
Within the framework of the state program to provide displaced residents with housing, the construction of private houses and apartment buildings continues.
The total area of the settlement in the design and calculation plan is 32.0 hectares, and the area of the adjacent land plots will be 1000 square meters. The general plan of the new residential district was developed by the design organization “VEM” LLC, said M. Danielyan, adding that the construction is being carried out by Mik Shin LLC.