Խնածախում մեկնարկել են նոր բնակավայրի շինաշխատանքները
ԱՀ Ասկերանի շրջանի Խնածախ համայնքի վարչական տարածքում մեկնարկել են նոր բնակավայրի շինարարական աշխատանքները` Հադրութի շրջանի Տող գյուղի անօթևան մնացած ընտանիքների համար։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 29 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ին տեղեկացրեց ԱՀ Քաղաքաշինության նախարարության մամուլի պատասխանատու Մարթա Դանիելյանը։
«Տեղահանված բնակիչներին կացարաններով ապահովելու պետական ծրագրի շրջանակում շարունակվում են առանձնատների,  բազմաբնակարան շենքերի կառուցապատման աշխատանքները։ Ներկա դրությամբ նոր բնակավայրում կատարվում են հողային աշխատանքներ։ Թաղամասը բաղկացած է լինելու 4 ենթաթաղամասերից՝ 160 առանձնատներով։ Բնակավայրի ընդհանուր տարածքը  նախագծային֊ հաշվարկային ուրվագծում կազմում է 32.0 հա, իսկ տնամերձ հողամասերի մակերեսը կլինի 1000քմ։  Նոր թաղամասի գլխավոր հատակագիծը մշակվել է «ՎԵՄ» ՍՊԸ նախագծային կազմակերպության կողմից», - նշեց Մ. Դանիելյանը և հավելեց, որ կառուցապատման շինարարական աշխատանքները իրականացնում է «Միք Շին» ՍՊ ընկերությունը։

В Хнацахе началось строительство нового квартала
На административной территории общины Хнацах Аскеранского района Арцаха начались работы по строительству нового квартала для семей села Тог Гадрутского района, оставшихся без крова.
СТЕПАНАКЕРТ, 29 сентября, АРЦАХПРЕСС- Об этом "Арцахпресс" сообщила пресс-секретарь Министерства градостроительства Республики Арцах Марта Даниелян.
«В рамках государственной программы по обеспечению вынужденных переселенцев жильем продолжается строительство частных домов и многоквартирных зданий. В настоящее время в новом квартале ведутся земляные работы. Квартал будет состоять из 4 микрокварталов со 160 частными домами. Общая площадь поселка в проектно-расчетном плане составляет 32,0 га, а площадь прилегающих земельных участков составит 1000 квадратных метров. Генплан нового микроквартала разработан проектной организацией ООО «ВЭМ», - отметила М. Даниелян, добавив, что строительные работы ведет ООО «Мик Шин».