Աղավնոյի Սուրբ Նահատակաց եկեղեցում համայնքի մի խումբ բնակիչներ մկրտություն են ստացել
ԱՀ Քաշաթաղի շրջանի Աղավնո համայնքի Սուրբ Նահատակաց եկեղեցում նախօրեին համայնքի շուրջ վեց տասնյակ բնակիչներ մկրտություն են ստացել։
Աղավնոյի  Սուրբ Նահատակաց եկեղեցում համայնքի մի խումբ բնակիչներ մկրտություն են ստացել
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 4 հոկտեմեբրի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Աղավնո համայնքի ղեկավար Անդրանիկ Չավուշյանը: «Մեր համագյուղացիների հետ զրուցելով՝ նախաձեռնել ենք խմբային մկրտություն, քանի որ մենք հայ առաքելական եկեղեցուն հավատարիմ քրիստոնյա ժողովուրդ ենք:
May be an image of 3 մարդ և people standing-ը
Այս կերպ էլ ավելի ամուր կլինի հասարակություն-եկեղեցի կապը, մենք կհամախմբվենք, կպահպանենք մեր հայկական ավանդույթները: Արցախցին կապրի և կարարի իր հողում, քանի իր կամքի ու որոշման տերն է»,- նշեց Ա. Չավուշյանը:
Արցախի թեմի հոգևոր հովիվ Տեր Բենիամին քահանա Ծատուրյանի խոսքով՝ Արցախի թեմի առաջնորդ գերաշնորհ Տեր Վրթանես եպիսկոպոս Աբրահամյանի գլխավորությամբ և քահանաների մասնակցությամբ իրականացրեցին մկրտություն՝ ի լուր քրիստոնյա աշխարհի: «Շատ ողջունելի է Աղավնո համայնքի բնակիչների մկրտվելու ցանկությունը՝ հատկապես հիմա, որովհետև մկրտությունը քրիստոնյա դառնալու առաջին նախապայմանն է:
May be an image of 6 մարդ, people standing և դրսումը
Նման նախաձեռնությունը շատ կարևոր է մեր պետության համար, քանի որ մենք առաջին քրիստոնյա ժողովուրդն ենք»,- ասաց Տեր Բենիամին քահանա Ծատուրյանը:

В Соборе Святых Мучеников в Агавно крестилась группа жителей
В Соборе Святых Мучеников в Агавно накануне крестились около 60 жителей общины Агавно Кашатагского района Арцаха.
СТЕПАНАКЕРТ, 4 октября, АРЦАХПРЕСС- Об этом в беседе с корреспондентом "Арцахпресс" сказал глава общины Агавно Андраник Чавушян. «Беседуя с нашими односельчанами, мы инициировали групповое крещение, так как мы христианский народ, верный Армянской Апостольской церкви.
May be an image of 3 մարդ և people standing-ը
Таким образом, связь общества и церкви будет еще сильнее, мы объединим и сохраним наши армянские традиции. Народ Арцаха будет жить на своей земле до тех пор, пока он является хозяином своей воли и решения», - отметил А. Чавушян.
По словам духовного пастыря Арцахской епархии отца Бениамина Цатуряна, под руководством предводителя Арцахской епархии, преосвященного епископа Вртанеса Абрамяна и  с участием священников совершили крещение на благо христианского мира. «Желание жителей общины Агавно креститься очень приветствуется, особенно сейчас, потому что крещение является первым предварительным условием для того, чтобы стать христианином.
May be an image of 6 մարդ, people standing և դրսումը
Такая инициатива очень важна для нашего государства, потому что мы первый христианский народ», - сказал отец Бениамин Цатурян.