Նախագահ Հարությունյանն ընդունել է 2020 թվականի պատերազմի ընթացքում զոհված ուսուցիչների հարազատներին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հոկտեմբերի 5-ին Ուսուցչի օրվա առթիվ ընդունել է 2020 թվականին Ադրբեջանի կողմից Արցախի դեմ սանձազերծված պատերազմի ընթացքում զոհված ուսուցիչների հարազատներին։
Հայտնելով իր խորին ցավակցությունն ու զորակցությունը՝ երկրի  ղեկավարն ընդգծել է, որ նրանք մշտապես լինելու են պետության ուշադրության կենտրոնում։ «44-օրյա պատերազմը մեզանից խլեց մեր քաջ տղաներին: Հայրենիքի նվիրյալների շարքերում հայտնվեցին շատերիդ գործընկերները, սաները, հարազատները: Նրանք ընկան, որպեսզի կանգուն մնա  Արցախը, որպեսզի սերունդները շարունակեն արժանապատվորեն  ապրել հայրենի հողում», - նշել է Արայիկ Հարությունյանը։

Президент Арутюнян принял родственников учителей, погибших во время войны 2020 года
По случаю Дня учителя 5 октября президент Республики Арцах Араик Арутюнян принял родственников учителей, погибших во время войны, развязанной Азербайджаном против Арцаха в 2020 году.
Выразив родным погибших глубокие соболезнования и слова поддержки, глава государства подчеркнул, что они всегда будут в центре внимания государства. «44-дневная война отняла у нас наших храбрых ребят. Многие ваши коллеги, ученики и родственники были в числе преданных сынов Родины. «Они погибли, чтобы Арцах устоял, чтобы будущие поколения могли достойно жить на своей родной земле», - сказал Араик Арутюнян.
Во встрече приняла участие министр образования, науки, культуры и спорта Республики Арцах Лусине Караханян.