Նիկոլ Փաշինյանը ծննդյան օրվա առթիվ շնորհավորել է Վլադիմիր Պուտինին
Նիկոլ Փաշինյանը ծննդյան օրվա առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 7 հոկտեմեբրի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Շնորհավորական ուղերձում, մասնավորապես, նշված է.
«Հարգելի Վլադիմիր Վլադիմիրի, ընդունեք անկեղծ շնորհավորանքներս Ձեր ծննդյան օրվա առթիվ:
Ռուսաստանի Դաշնության զարգացման շահերից բխող նպատակների իրագործմանը միտված պետական և քաղաքական գործունեության հարուստ փորձը, ինչպես նաև՝ համաշխարհային ասպարեզում երկրի դերի առավել ամրապնդմանը միտված Ձեր հետևողական ջանքերը, Ձեզ արժանի հարգանք են ապահովել հայրենիքում և արտերկրում:
Անվիճելի է Ձեր անձնական ներդրումը Ռուսաստանի և Հայաստանի միջև դաշնակցային հարաբերությունների ամրապնդման գործում: Երախտապարտ ենք Հարավային Կովկասում երկարաժամկետ և կայուն խաղաղության հաստատմանն ուղղված Ձեր ջանքերի համար:
Անկեղծորեն գնահատում եմ մեր միջև ձևավորված փոխըմբռնումը և վստահելի հարաբերությունները:
Հարգելի Վլադիմիր Վլադիմիրի, մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, երջանկություն և նորանոր հաջողություններ Ձեր պատասխանատու պաշտոնում»։

Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan sent a congratulatory letter to Russian President Vladimir Putin on birthday, the PM’s Office said today.
Armenia’s Pashinyan congratulates Russia’s Putin on birthday
STEPANAKERT, OCTOBER 7, ARTSAKHPRESS: The letter runs as follows:
“Dear Mr. President,
Accept my sincere congratulations on your birthday.
The rich experience of state and political activity aimed at implementing the goals deriving from the interests of development of Russia, as well as your consistent efforts aimed at further strengthening the country’s role in the global field, have ensured worthy respect to you in the homeland and abroad.
Your personal contribution to the strengthening of the allied relations between Russia and Armenia is indisputable. We are grateful for your efforts on establishing lasting and stable peace in South Caucasus.
I sincerely value our mutual understanding and reliable relations.
Dear Mr. President, I wish you good health, happiness and new achievements in your responsible position.”