Ընտրություններն անց են կացվում ըստ սահմանված կարգի. Ծաղկաշատի ընտրական հանձնաժողովի նախագահ
Այսօր՝ հոկտեմբերի 10-ին, Արցախի Հանրապետության Ասկերանի Շրջանի Ծաղկաշատ համայնքի 2/2 ընտրական տեղամասում անց են կացվում համայնքապետի հերթական և առաջին անգամ՝ ավագանու անդամների ընտրություններ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 9 հոկտեմեբրի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ «Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ համայնքապետի ընտրություններին իրենց թեկնածությունն են առաջադրել Նարեկ Կառլենի Սողոմոնյանը և  գործող համայնքապետ՝ Սուրեն Ժորայի Սարգսյանը: Ավագանու անդամների ընտրություններին առաջադրվել են հինգ թեկնածուներ՝ Արմենակ Նիկոլայի Մեհրաբյանը, Էրիկ Յուրիի Աղամյանը, Դավիթ Ռուբենի Հարությունյանը, Դավիթ Անատոլիի Հարությունյանը և Արմեն Շմավոնի Շահրամանյանը:
Հանձնաժողովի նախագահ Օքսաննա Մեհրաբյանը մեզ հետ զրույցում ասաց, որ գյուղն ունի 200-ից ավելի բնակիչ, որից  102-ը մասնակցում է ընտրություններին:
Բնութագրությունը հասանալի չէ«Ժամը 14:00-ի դրությամբ ընտրություններին մասնակցել է 43 ընտրող: Ընտրություններն անց են կացվում ըստ սահմանված կարգի, խախտումներ չեն արձանագրվել. ընտրողները լիովին տեղյակ են ընտրության կարգին»,- նշեց Օ. Մեհրաբյանը:
Ծաղկաշատի բնակիչ Իրինա  Մովսիսյանը քաղաքացիական պարտքը կատարելուց հետո  նշել է, որ մեծ հույսեր և սպասումներ ունի, որ իր  նախընտրած  թեկնածուն կկարողանա լուծել համայնքի օրակարգային հարցերը։

Выборы проводятся в установленном порядке: Председатель избирательной комиссии Цахкашата
Сегодня, 10 октября, на избирательном участке 2/2 общины Цахкашат Аскеранского района Республики Арцах проходят очередные выборы главы общины и впервые - членов совета старейшин общины.
Выборы проводятся в установленном порядке: Председатель избирательной комиссии  Цахкашата
СТЕПАНАКЕРТ, 10 октября, АРЦАХПРЕСС- Как сообщает корреспондент "Арцахпресс", Нарек Карленович Согомонян и действующий глава общины Сурен Жораевич Саркисян выдвинули свои кандидатуры на пост  главы общины. В Совет старейшин выдвинуто пять кандидатов: Арменак Николаевич Меграбян, Эрик Юрьевич Агамян, Давид Рубенович Арутюнян, Давид Анатольевич Арутюнян и Армен Шмавонович Шахраманян.
Председатель комиссии Оксанна Меграбян сообщила нам, что в селе проживает более 200 жителей, 102 из которых участвуют в выборах.
Բնութագրությունը հասանալի չէ«По состоянию на 14:00 в выборах приняли участие 43 избирателя. Выборы проводятся в установленном порядке, нарушений не зафиксировано. Избиратели полностью осведомлены о процедуре выборов», - отметила О.  Меграбян.
Жительница Цахкашата Ирина Мовсисян, выполнив свой гражданский долг, отметила, что возлагает большие надежды и ожидания на то, что выбранный ею кандидат сможет решить вопросы, стоящие на повестке дня общины.