Նոր Ղազանչիում ՏԻՄ ընտրություններն անց են կացվում բնականոն հունով. հանձնաժողովի նախագահ
Այսօր՝ հոկտեմբերի 10-ին, Արցախի Հանրապետության Մարտակերտի շրջանի Նոր Ղազանչի համայնքի 4/1 ընտրական տեղամասում անց են կացվում համայնքապետի նոր՝ հերթական ընտրություններ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 9 հոկտեմեբրի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ «Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ համայնքապետի ընտրություններին իր թեկնածությունն է առաջադրել գործող համայնքապետ Ռուսլան Թեյմուրի Առուստամյանը, ով ժամանակավորապես համայնքի ղեկավար էր ընտրվել 2020 թվականի սեպտեմբերի 26-ին: Ընտրական հանձնաժողովի նախագահ Կառլեն Ասատրյանը մեզ հետ զրույցում ասաց, որ գյուղն ունի 172 բնակիչ, որից 98-ը մասնակցում է ընտրություններին:
Բնութագրությունը հասանալի չէ«Ժամը 14:00-ի դրությամբ ընտրություններին մասնակցել է 49 ընտրող: Ընտրություններն անց են կացվում բնականոն հունով, ընտրողների հոսքը բավականին մեծ է, նրանք կատարում են իրենց քաղաքացիական պարտքը՝ ըստ սահմանված կարգի»,- նշեց Կ. Ասատրյանը:
Նոր Ղազանչիի բնակիչ Սվետա Հարությունյանն իր քաղաքացիական պարտքը կատարելուց հետո նշել է, որ գոհ է գործող համայնքապետի կատարած աշխատանքներից. նա մինչ օրս կարողացել է լուծել գյուղի խնդիրները:
Համայնքապետի միակ թեկնածու Ռուսլան Առուստամյանը մեզ հետ զրույցում նշեց, որ, բնակիչների վստահության քվեն ստանալու դեպքում, կշարունակի հետամուտ լինել համայնքի խնդիրների լուծմանը։
«Այս պահի դրությամբ առաջնային խնդիրներից են ներհամայնքային ճանապարհների բարեկարգումն ու հանդիսությունների սրահի վերանորոգումը: Համայնքապետի պաշտոնը զբաղեցնելու դեպքում՝ կշարունակեմ գործել ի շահ համայնքի և նրա բնակիչների,- ընդգծել է Ռ. Առուստամյանը»:

Выборы в местные органы власти в Нор-Газанчи проходят нормально: Председатель комиссии
Сегодня, 10 октября, на избирательном участке 4/1 общины Нор-Газанчи Мартакертского района Республики Арцах проходят новые, очередные выборы главы общины.
СТЕПАНАКЕРТ, 10 октября, АРЦАХПРЕССКак сообщает корреспондент "Арцахпресс", действующий глава общины Руслан Теймурович Арустамян, временно избранный главой общины 26 сентября 2020 года, выдвинул свою кандидатуру на выборах главы общины. Председатель избирательной комиссии Карлен Асатрян сообщил нам, что в селе 172 жителей, 98 из которых участвуют в выборах.
Բնութագրությունը հասանալի չէ«По состоянию на 14:00 в выборах приняли участие 49 избирателей. Выборы проходят нормально, поток избирателей достаточно большой, свой гражданский долг они выполняют в установленном порядке», - отметил К. Асатрян.
Света Арутюнян, жительница Нор-Газанчи, после выполнения своего гражданского долга заявила, что довольна работой, проделанной нынешним главой общины. Он до сих пор смог реить проблемы села.
Единственный кандидат в главы общины Руслан Арустамян сказал нам, что если он получит вотум доверия от жителей, он продолжит добиваться решения проблем общины.
Բնութագրությունը հասանալի չէ«На данный момент одним из приоритетных вопросов является благоустройство внутриобщинных дорог и ремонт банкетного зала. В случае сохранения должности главы общины, я продолжу действовать на благо общины и ее жителей», - подчеркнул Р. Арустамян.Բնութագրությունը հասանալի չէ