Արցախի նախագահի աշխատակազմի 119 թեժ գծին անցած շաբաթվա ընթացքում ստացվել է 183 զանգ
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի կողմից գործարկված արագ արձագանքման թեժ գծի 119 հեռախոսահամարին հոկտեմբերի 4-ից 8-ն ընկած ժամանակահատվածում գրանցվել է 183 զանգ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 11 հոկտեմեբրի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Ինչպես հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, բնակչությունը հիմնականում դիմել է վարկային պարտավորությունների կատարման ապահովմանը, բռնի տեղահանված անձանց բնակարանային խնդիրների լուծմանն ու կորցրած գույքի դիմաց փոխհատուցման տրամադրմանը վերաբերող հարցերով:
Բացթողնված զանգերին պատասխանելու և հարցերի ճշտման նպատակով թեժ գծի աշխատակիցները կատարել են 75 հետզանգ` իրազեկման, խորհրդատվության, խնդիրների վերհանման  և այլ նպատակներով:

На горячую линию Аппарата Президента за последнюю неделю поступило 183 звонка
В период с 4 по 8 октября на горячую линию быстрого реагирования Аппарата Президента Республики Арцах поступило 183 звонка.
СТЕПАНАКЕРТ, 11 октября, АРЦАХПРЕССКак сообщает Главное информационное управление аппарата президента Республики Арцах, население в основном обращается по вопросам, касающимся программы обеспечения выполнения кредитных обязательств граждан, решения жилищных проблем вынужденных переселенцев и предоставления им компенсации за потерянное имущество.
С целью ответа на пропущенные звонки и предоставления консультаций по волнующим вопросам было сделано 75 обратных звонков.