«Հավատում ենք, որ Աստծո օգնությամբ, մեր հավատի շնորհիվ, ինչպես նաև բարեկամ երկրների, առաջին հերթին՝ Ռուսաստանի աջակցությամբ կկարողանանք հաղթահարել նաև այս փորձությունը». Գարեգին Բ
Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Բ-ն, որը երկօրյա այցով գտնվում է ՌԴ-ում,  Մոսկվայի և Համայն Ռուսիո Կիրիլ Պատրիարքի հետ հանդիպմանը հույս է հայտնել, որ Հայաստանը կհաղթահարի դժվար ժամանակները Ռուսաստանի և Ռուսական Ուղղափառ եկեղեցու աջակցությամբ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 12 հոկտեմեբրի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Tert.am-ի փոխանցմամբ, գրում է«ՌԻԱ Նովոստի»-ն:
«Մենք միշտ զգացել ենք Ռուսական Ուղղափառ եկեղեցու առաջնորդի աջակցությունը մեր ժողովրդին և մեր եկեղեցուն: Այսօր, ինչպես հայտնի է Ձերդ սրբությանը, մեր ժողովրդի և մեր երկրի համար դժվար ժամանակներ են: Մենք հավատում ենք, որ Աստծո օգնությամբ և մեր հավատի շնորհիվ, ինչպես նաև բարեկամ երկրների, առաջին հերթին՝ Ռուսաստանի Դաշնության աջակցությամբ կկարողանանք հաղթահարել նաև այս փորձությունը»,-  ասել է կաթողիկոսը:
Հիշեցնենք, որ Մոսկվայում Կիրիլ Պատրիարքը հոկտեմբերի 12-ին և 13-ին հանդիպումեր է անցկացնում Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի և Կովկասի մահմեդականների վարչության նախագահ, շեյխ Ալլահշյուքար Փաշազադեի հետ: Հոկտեմբերի 13-ի հնադիպումը եռակողմ է լինելու:

Catholicos of All Armenians Karekin II believes Armenia will overcome the difficult times with the support of Russia and the Russian Orthodox Church.
Catholicos of All Armenians Karekin II: Armenia will overcome difficult times with Russia's support
STEPANAKERT, OCTOBER 12, ARTSAKHPRESS: The Catholicos said during his meeting with Patriarch Kirill of Moscow and all Russia. His Holiness Karekin II also said the Armenian Holy Apostolic Church and the Armenian people have always felt the support of the leader of the Russian Orthodox Church, news.am informs.
“Today our people and our country are in difficult times. We Armenians believe we will overcome this trial with the help of God and thanks to our belief, as well as the support of friendly countries and first and foremost the Russian Federation,” Catholicos of All Armenians Karekin II said.
On October 12 and 13, Patriarch Kirill is holding meetings with Catholicos of All Armenians Karekin II and Grand Mufti of the Caucasus Allahshukur Pashazadeh in Moscow. The three spiritual leaders are also scheduled to meet on October 13.
Earlier, Patriarch Kirill declared that the talks between the religious leaders of Armenia and Azerbaijan have already borne fruit and lowered the level of escalation in Nagorno-Karabakh and has stated several times that the Russian Orthodox Church is ready to participate in the peacekeeping process.