Համատեղ ջանքերով կխորացնենք մեր բազմակողմ համագործակցությունը. ՀՀ վարչապետը շնորհավորել է Ավստրիայի նորանշանակ կանցլերին
Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ավստրիայի դաշնային կանցլեր Ալեքսանդր Շալենբերգին՝ պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 15 հոկտեմեբրի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Ինչպես տեղեկացնում են ՀՀ կառավարությունից, ուղերձում, մասնավորապես, նշված է.
«Ձերդ գերազանցություն, ընդունեք, խնդրեմ, իմ ամենաջերմ շնորհավորանքները Ավստրիայի Հանրապետության դաշնային կանցլերի պաշտոնում Ձեր նշանակման կապակցությամբ:
Հայաստանը բարձր է գնահատում Ավստրիայի հետ բարեկամական հարաբերությունների զարգացումն ու խորացումը: Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերով էլ ավելի կբարձրացնենք փոխշահավետ համագործակցությունը Հայաստանի և Ավստրիայի միջև և կխորացնենք մեր բազմակողմ համագործակցությունը, որը լավագույնս կնպաստի ԵՄ-Հայաստան համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի իրականացմանը:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և ամենայն հաջողություններ Ձեր կարևոր առաքելության իրականացման գործում»:

Общими усилиями углубим наше многостороннее сотрудничество: Никол Пашинян поздравил канцлера Австрии
Премьер-министр Никол Пашинян в связи с назначением на должность направил канцлеру Австрии Александру Шалленбергу поздравительное послание.
СТЕПАНАКЕРТ, 15 октября, АРЦАХПРЕСС- По сообщению правительства РА, в послании, в частности, говорится:
“Ваше Превосходительство, примите мои самые теплые поздравления в связи с Вашим назначением на должность канцлера Австрийской Республики.
Армения высоко ценит развитие и углубление дружеских отношений с Австрией. Уверен, что совместными усилиями мы и дальше будем укреплять взаимовыгодное сотрудничество между Арменией и Австрией, углублять наше многостороннее сотрудничество, что наилучшим образом будет способствовать реализации Соглашения о всеобъемлющем расширенном партнерстве ЕС-Армения.