Ադրբեջանը ՄԱԿ-ի դատարանում անհասկանալի պահանջ է ներկայացրել Հայաստանի դեմ
Ադրբեջանը ՄԱԿ-ի դատարանում անհասկանալի պահանջ է ներկայացրել Հայաստանի դեմ։ Մասնավորապես, Ադրբեջանը անհրաժեշտ է համարում անհապաղ ժամանակավոր միջոցներ կիրառել Հայաստանի նկատմամբ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 18 հոկտեմեբրի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին հայտարարել է News.am-ը:
Այս մասին այսօր ՄԱԿ-ի Միջազգային դատարանում կայացած լսումների ժամանակ ասել է ադրբեջանական կողմի ներկայացուցիչ Էլնուր Մամեդովը, փոխանցում է ՏԱՍՍ -ը:
Մամեդովը հայտարարել է, որ «Հայաստանի էթնիկ զտումների եւ բռնության հրահրման արշավը շարունակվում է»: «Ադրբեջանցիներին ուղղված անդառնալի վնասները կանխելու համար անհապաղ ժամանակավոր միջոցներ են անհրաժեշտ»,-ասել է Մամեդովը:
Որտեղ, ինչպես եւ ինչ հանգամանքներում հայերը կարող էին «անուղղելի վնաս հասցնել ադրբեջանցիներին», Մամեդովը չի նշում, քանի որ նման հայտարարությունն ինքնին անհեթեթության ժանրից է։

Азербайджан представил в суд ООН непонятное требование к Армении
Азербайджан представил в суд ООН совершенно непонятное требование к Армении. В частности, Азербайджан считает необходимым срочно ввести временные обеспечительные меры в отношении Армении.
СТЕПАНАКЕРТ, 18 октября, АРЦАХПРЕСС- Об этом заявил 18 октября на слушаниях в Международном суде ООН представитель азербайджанской стороны Эльнур Мамедов, сообщает ТАСС.
Мамедов заявил, что «кампания Армении по этнической чистке и подстрекательства к насилию продолжаются». «Чтобы предотвратить непоправимый ущерб азербайджанцам, срочно требуются временные обеспечительные меры», - заявил Мамедов.
Где, как и при каких обстоятельствах армяне могут «нанести непоправимый ущерб азербайджанцам», Мамедов указывать не стал по причине того, что само по себе подобное утверждение из разряда нелепых. После развязанной Азербайджаном при помощи Турции агрессии против Арцаха и Армении, оккупации части Арцаха и территорий Армении, Азербайджан еще заявляет о «необходимости обеспечительных мер».