Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 46 նոր դեպք է գրանցվել, այդ թվում երեխաներ
Հոկտեմբերի 20-ին կատարվել է 210 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 46 նոր դեպք է գրանցվել, այդ թվում երեխաներ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 21 հոկտեմեբրի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Վարակակիրներից 38-ը Ստեփանակերտ քաղաքի, 4-ը՝ Ասկերանի, 3-ը՝ Մարտակերտի և 1-ը՝ Մարտունու շրջանների բնակիչներ են:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 96 վարակակիր: Բժիշկները 15 հիվանդի վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր, 38-ինը՝ ծանր, այդ թվում երիտասարդ տարիքի անձինք: Թեթև ձևերը բուժում են ստանում ամբուլատոր պայմաններում:
Արցախում 2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 15106 քաղաքացու հետազոտություն, որից 1481-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։

В Арцахе выявлено 46 новых случаев заболевания коронавирусом, в том числе дети
20 октября в Арцахе было проведено 210 тестов, в результате зарегистрировано 46 новых случаев заболевания коронавирусом.
СТЕПАНАКЕРТ, 21 октября, АРЦАХПРЕСС- Как сообщает министерство здравоохранения Арцаха, от коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получают 96 пациентов. Врачи оценивают состояние 15 пациентов как крайне тяжелое, 38 - как тяжелое, больные с легкими формами получают амбулаторное лечение в домашних условиях. 28 зараженных - жители Степанакерта, 2 - Мартакертского района, 5 - Аскеранского района.
Всего в Арцахе в 2021 году в лабораториях обследование на выявление коронавируса прошли 15106 человек, у 1481 из них тесты дали положительный результат.