ՄԱԳԱՏԷ-ն ակտիվացրել է հսկողությունը Հյուսիսային Կորեայում տեղի ունեցող իրադարձությունների նկատմամբ
ՄԱԳԱՏԷ-ն հսկում Է Հյուսիսային Կորեայի կողմից աշխատանքի ակտիվացումն ատոմային Էներգիայի՝ իր համար հասանելի բոլոր ոլորտներում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 22 հոկտեմեբրի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։  Այդ մասին ասել Է գործակալության ղեկավար Ռաֆայել Գրոսին:
«Իրենք աշխատում են հնարավոր եւ կարելի բոլոր ուղղություններով, որոնք իրենց տրամադրության տակ են»,-նա ասել Է ԱՄՆ այցի ընթացքում:
«Իմ ամենամեծ անհանգստությունն այն Է, որ մենք չունենք դիվանագիտական գործընթաց»,-հավելել Է Գրոսին:
Նա նշել Է, որ գործակալությանը կարգադրություն Է արել՝ ակտիվացնել հսկողությունը Հյուսիսային Կորեայում տեղի ունեցող իրադարձությունների նկատմամբ, իսկ ԱՄՆ-ում նրա զրուցակիցները նրան հավաստիացրել են, որ մտադիր են Փհենյանի հետ փորձել կարգավորել դիվանագիտական երկխոսությունը, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

МАГАТЭ активизировало наблюдение за происходящим в Северной Корее
СТЕПАНАКЕРТ, 22 октября, АРЦАХПРЕСС-АРМЕНПРЕСС. Как сообщает РИА Новости, об этом сказал глава агентства Рафаэль Гросси.
"Они работают над всеми возможными и мыслимыми направлениями, которые есть в их распоряжении", - сказал он в ходе визита в США.
"Моя самая большая обеспокоенность заключается в том, что у нас нет дипломатического процесса", - добавил Гросси.
Гросси добавил, что отдал агентству распоряжение активизировать наблюдение за происходящим в Северной Корее, а его собеседники в США заверили его в намерении попытаться наладить дипломатический диалог с Пхеньяном.