ԱԺ նախագահն ընդունել է իրավապաշտպան Արտակ Զեյնալյանին
Հոկտեմբերի 22-ին ԱՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը ընդունել է «Իրավական գերակայություն» ՀԿ հիմնադիր Արտակ Զեյնալյանին, ով իրավապաշտպան գործունեություն է ծավալում՝ Եվրոպական դատարաններում և միջազգային այլ ատյաններում պաշտպանելով անհայտ կորածների ու գերեվարվածների իրավունքները, տեղեկացնում է ԱՀ ԱԺ լրատվության և հանրության հետ կապերի բաժինը։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 22 հոկտեմեբրի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:Արտակ Զեյնալյանը ներկայացրել է փաստաբանական գործունեության մանրամասները: Ազգային պատկանելիությամբ պայմանավորված Ադրբեջանում իրականացվող սպանությունները դիտարկվում են որպես ռասիզմի դրսևորում, շուրջ 1000 անձի իրավունքների պաշտպանություն են իրականացրել:
Արցախում են փաստահավաք առաքելությամբ, համագործակցում են դատախազության, ՄԻՊ գրասենյակի հետ:
Արթուր Թովմասյանը բարձր է գնահատել իրավապաշտպանի ջանքերը և ընդգծել է ստեղծված ծանր պայմաններում քաղաքական բոլոր ուժերի կոնսոլիդացման անհրաժեշտության մասին:

Председатель Национального собрания Арцаха Артур Товмасян принял правозащитника Артака Зейналяна
22 октября председатель Национального собрания Арцаха Артур Товмасян принял учредителя общественной организации «Правовой приоритет» Артака Зейналяна, который осуществляет правозащитную деятельность, защищая права без вести пропавших и пленных в европейских судах и других международных инстанциях.
СТЕПАНАКЕРТ, 22 октября, АРЦАХПРЕСС-АРМЕНПРЕСС. Об этом сообщили в НС Арцаха, отметив, что Артак Зейналян представил подробности адвокатской деятельности, связанной с делами убийств, совершенных в Азербайджане по причине этнической принадлежности, которые рассматриваются как проявление расизма. По этим делам осуществлена защита прав около 1 000 человек.
ОО «Правовой приоритет» находится в Арцахе с миссией сбора фактов, сотрудничает с Прокуратурой и Офисом Омбудсмена.
Артур Товмасян высоко оценил усилия правозащитника и подчеркнул необходимость консолидации всех политических сил при сложившихся тяжелых условиях.