Այգեստանի վարչական տարածքում մեկնարկել են նոր բնակավայրի շինաշխատանքները
ԱՀ Ասկերանի շրջանի Այգեստան համայնքի վարչական տարածքում մեկնարկել են նոր բնակավայրի շինարարական աշխատանքները`պատերազմի հետևանքով տեղահանված Ավետարանոց գյուղի բնակիչների համար։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 հոկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցին տեղեկացրեց ԱՀ Քաղաքաշինության նախարարության մամուլի պատասխանատու Մարթա Դանիելյանը։
Բնութագրությունը հասանալի չէ«Ներկա դրությամբ շինհրապարակում կատարվում են հողային աշխատանքներ։ Բնակավայրի ընդհանուր տարածքը նախագծային հաշվարկային ուրվագծում կազմելու է 52հա, իսկ տնամերձ հողամասերի մակերեսը կլինի 1000-1300քմ։ Նոր բնակավայրը ունենալու է 254 առանձնատուն` 2, 3, 4 և 5 սենյականոց։ Բնակավայրի հատակագիծը մշակել է «Ստեփքաղկոմուննախագիծ» ՓԲԸ-ն։ Առանձնատների կառուցապատման աշխատանքները իրականացնում է «Կապավոր» ՍՊ ընկերությունը։ Բնակելի տները կառուցվում են ԱՀ կառավարության միջոցներով», - նշեց Մ. Դանիելյանը։

The construction of a new settlement for the residents of the Avetaranots village displaced by the war has started in the administrative territory of the Aygestan community of Artsakh’s Askeran region.
Construction of a new settlement started in Aygestan
STEPANAKERT, OCTOBER 26, ARTSAKHPRESS: Martha Danielyan, spokesperson for the Ministry of Urban Planning of the Republic of Artsakh, told “Artsakhpress”.
"Currently, earthworks are being carried out at the construction site.
The total area of the settlement in the design calculation outline will make 52 hectares, and the area of the adjacent land plots will be 1000-1300 square meters. The new settlement will have 254 private houses with 2, 3, 4 and 5 rooms. The construction works of the private houses are carried out by the "Kapavor" LLC. The residential houses are being built with the funding support of Artsakh Government," said M. Danielyan.