Կոնգրեսականը մտահոգ է Արցախի դեմ Ադրբեջանի սանձազերծած պատերազմին հետևած իրավիճակով
ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպան Լիլիթ Մակունցը հոկտեմբերի 28-ին հանդիպում է ունեցել Կոնգրեսի հայկական հարցերի հանձնախմբի անդամ Աննա Էշուի հետ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 29 հոկտեմեբրի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպանությունը տեղեկացնում է, որ դեսպան Մակունցը ներկայացրել է ՀՀ կառավարության հնգամյա ծրագիրը, մասնավորապես՝ արտաքին քաղաքականության առաջնահերթությունները, ինչպես նաև ժողովրդավարական բարեփոխումների իրականացմանն ուղղված հանձնառությունը։
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանում կորոնավիրուսով պայմանավորված ներկա իրավիճակը, և այդ առթիվ դեսպան Մակունցը շնորհակալություն է հայտնել կոնգրեսականին համավարակի դեմ պայքարի ուղղությամբ Հայաստանին ցուցաբերած ջանքերի և աջակցության համար։
Կոնգրեսական Էշուն իր մտահոգությունն է արտահայտել Արցախի դեմ Ադրբեջանի սանձազերծած 44-օրյա պատերազմին հետևած իրավիճակի կապակցությամբ և զորակցություն հայտնել հայ ժողովրդին՝ ստեղծված մարտահրավերները հաղթահարելու գործում:

On October 28th Lilit Makunts, Ambassador of the Republic of Armenia to the Unites States of America, met with Congresswoman Anna Eshoo (D - California), Member of Congressional Caucus of Armenian Issues, the Armenian Embassy said in a statement on social media.
US Congresswoman expresses concern over situation followed by 2020 Artsakh War
STEPANAKERT, OCTOBER 29, ARTSAKHPRESS: Ambassador Makunts presented the five-year program of the Government of the Republic of Armenia, in particular, the foreign policy priorities, as well as the commitment to the implementation of the democratic reforms.
The interlocutors discussed the current situation in Armenia caused by the coronavirus, in that regard Ambassador thanked Congressman for her efforts and support to Armenia in fight against the pandemic.
Congresswoman Eshoo expressed her concern over the situation followed by the 44-day war unleashed by Azerbaijan against Artsakh and support to the Armenian people in overcoming the created challenges.