Կոնգրեսականը մտահոգ է Արցախի դեմ Ադրբեջանի սանձազերծած պատերազմին հետևած իրավիճակով
ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպան Լիլիթ Մակունցը հոկտեմբերի 28-ին հանդիպում է ունեցել Կոնգրեսի հայկական հարցերի հանձնախմբի անդամ Աննա Էշուի հետ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 29 հոկտեմեբրի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպանությունը տեղեկացնում է, որ դեսպան Մակունցը ներկայացրել է ՀՀ կառավարության հնգամյա ծրագիրը, մասնավորապես՝ արտաքին քաղաքականության առաջնահերթությունները, ինչպես նաև ժողովրդավարական բարեփոխումների իրականացմանն ուղղված հանձնառությունը։
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանում կորոնավիրուսով պայմանավորված ներկա իրավիճակը, և այդ առթիվ դեսպան Մակունցը շնորհակալություն է հայտնել կոնգրեսականին համավարակի դեմ պայքարի ուղղությամբ Հայաստանին ցուցաբերած ջանքերի և աջակցության համար։
Կոնգրեսական Էշուն իր մտահոգությունն է արտահայտել Արցախի դեմ Ադրբեջանի սանձազերծած 44-օրյա պատերազմին հետևած իրավիճակի կապակցությամբ և զորակցություն հայտնել հայ ժողովրդին՝ ստեղծված մարտահրավերները հաղթահարելու գործում:

Конгрессмен обеспокоена ситуацией, создавшейся после войны, развязанной Азербайджаном против Арцаха
28 октября посол Армении в США Лилит Макунц встретилась с членом комиссии Конгресса по делам Армении Анной Эшу.
СТЕПАНАКЕРТ, 29октября, АРЦАХПРЕСС-АРМЕНПРЕСС.  Посольство РА в США сообщает, что Макунц представила пятилетнюю программу правительства РА, в частности, приоритеты внешней политики, а также мероприятия, направленные на осуществление демократических реформ.
Лилит Макунц и Анна Эшу обсудили ситуацию в Армении, вызванную эпидемией. Макунц поблагодарила конгрессмена за ее усилия в содействии Армении в борьбе с эпидемией.
Анна Эшу выразила обеспокоенность ситуацией, создавшейся после 44-дневной войны, развязанной Азербайджаном против Арцаха, и выразила свою поддержку армянскому народу в преодолении всех вызовов.