ԵԽԽՎ համազեկուցողները կայցելեն Հայաստան
Եվրախորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԽԽՎ) համազեկուցողներ Կիմո Կիլյունենը (Ֆինլանդիա) և Բորիանա Աբերգը (Շվեդիա) նոյեմբերի 3-5-ը կայցելեն Հայաստան:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 29 հոկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին հայտնում է ԵԽԽՎ-ն:
Հայաստանում քննարկումների կենտրոնում են լինելու ընտրական բարեփոխումները, սահմանադրական ինստիտուտների միջև հարաբերությունները, դատական համակարգի անկախությունը, ԶԼՄ-ների վիճակը, ինչպես նաև Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտությունն ու դրա հետևանքները Հայաստանի ժողովրդավարական ինստիտուտների գործունեության վրա:
ԵԽԽՎ համազեկուցողները Երևանում բարձր մակարդակի հանդիպումներ կունենան Հայաստանի իշխանությունների, խորհրդարանական հանձնաժողովների անդամների, ԵԽԽՎ-ում հայկական պատվիրակության անդամների ու ԱԺ խմբակցությունների ղեկավարների հետ:
Ակնկալվում են նաև հանդիպումներ դատական համակարգի, դիվանագիտական հանրության ու քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների հետ:

Содокладчики ПАСЕ посетят Армению
Содокладчики Парламентской ассамблеи Совета Европы (ПАСЕ) Кимо Килиунен (Финляндия) и Бориана Аберг (Швеция) посетят Армению 3-5 ноября.
СТЕПАНАКЕРТ, 29октября, АРЦАХПРЕСС-АРМЕНПРЕСС. Об этом сообщает ПАСЕ.
В центре обсуждений в Армении будут реформы избирательной системы, взаимоотношения между конституционными институтами, независимость судебной власти, состояние средств массовой информации, а также нагорно-карабахский конфликт и его последствия в функционировании демократических институтов Армении.
Содокладчики ПАСЕ проведут в Ереване встречи на высшем уровне с представителями власти Армении, с членами парламентских комитетов, членами армянской делегации в ПАСЕ и руководителями фракций НС.
Ожидаются также встречи с представителями судебной власти, дипломатического корпуса и гражданского общества.