Աջափնյակում նոր թաղամասի շինաշխատանքները շարունակվում են
Աջափնյակում լայն թափով ընթանում են նոր թաղամասի շինարարական աշխատանքները`«Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի ֆինանսավորմամբ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, նոյեմբերի 1, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»֊ի թղթակցի հետ զրույցում նշել է ԱՀ քաղաքաշինության նախարարության մամուլի պատասխանատու Մարթա Դանիելյանը։
May be an image of դրսումMay be an image of դրսում
«Թաղամասը բաղկացած է լինելու 15 մասնաշենքերից, 240 բնակարաններով` 2, 3, 4 սենյականոց։ Տարածքի ընդհանուր մակերեսը կազմում է 37 800 մ/ք, իսկ ️կառուցապատման մակերեսը՝ 6 523 մ/ք։ Բարեկարգվող տարածքն ունի 31 277մ/ք մակերես»,֊ նշել է մեր զրուցակիցը։
Նրա խոսքով՝ նոր բնակավայրը կառուցվելու է ժամանակակակից բոլոր պահանջներին համապատասխան։ Կառուցապատման աշխատանքները իրականացնում է «Արամե» ՍՊ և «Մեչտա» ԱԿ ընկերությունները։May be an image of map

The construction of a new settlement in the Ajapnyak district of Stepanakert continues with the funding support of the Hayastan All-Armenian Fund.
Construction of a new settlement in Ajapnyak underway
STEPANAKERT, NOVEMBER 1, ARTSAKHPRESS: Martha Danielyan, spokeswoman of the Ministry of Urban Planning of the Republic of Artsakh, told "Artsakhpress".
The district will consist of 15 buildings with 240 apartments. The total area is 37,800 square meters, and the construction area is 6,523 square meters. The area to be improved is 31,277 square meters, " Martha Danielyan noted.
The new settlement will be built in accordance with all modern requirements. The construction is carried out by "Arame" and "Mechta" companies.