Աջափնյակում նոր թաղամասի շինաշխատանքները շարունակվում են
Աջափնյակում լայն թափով ընթանում են նոր թաղամասի շինարարական աշխատանքները`«Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի ֆինանսավորմամբ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, նոյեմբերի 1, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»֊ի թղթակցի հետ զրույցում նշել է ԱՀ քաղաքաշինության նախարարության մամուլի պատասխանատու Մարթա Դանիելյանը։
May be an image of դրսումMay be an image of դրսում
«Թաղամասը բաղկացած է լինելու 15 մասնաշենքերից, 240 բնակարաններով` 2, 3, 4 սենյականոց։ Տարածքի ընդհանուր մակերեսը կազմում է 37 800 մ/ք, իսկ ️կառուցապատման մակերեսը՝ 6 523 մ/ք։ Բարեկարգվող տարածքն ունի 31 277մ/ք մակերես»,֊ նշել է մեր զրուցակիցը։
Նրա խոսքով՝ նոր բնակավայրը կառուցվելու է ժամանակակակից բոլոր պահանջներին համապատասխան։ Կառուցապատման աշխատանքները իրականացնում է «Արամե» ՍՊ և «Մեչտա» ԱԿ ընկերությունները։May be an image of map

Строительство нового квартала в Ачапняке продолжается
В квартале Ачапняк Степанакерта на средства Всеармянского фонда «Айастан» быстрыми темпами продолжаются строительные работы.
СТЕПАНАКЕРТ, 1 ноября, АРЦАХПРЕСС- Об этом заявила пресс-секретарь Министерства градостроительства Республики Арцах Марта Даниелян в беседе с корреспондентом "Арцахпресс".
May be an image of դրսումMay be an image of դրսում
«Квартал будет состоять из 15 корпусов на 240 квартир 2, 3, 4-х комнатных. Общая площадь составляет 37 800 квадратных метров, а строительная площадка- 6 523 квадратных метра. Площадь благоустроенного участка составляет 31 277 квадратных метров », - отметила наша собеседница.
По ее словам, новый квартал будет построен в соответствии со всеми современными требованиями. Строительные работы проводят ООО «Арамэ» и  ЧО «Мечта».