Հայաստանում կորոնավիրուսի դեմ ամբողջությամբ պատվաստվել է չափահաս բնակչության 12 տոկոսը
Հայաստանում կորոնավիրուսի դեմ կատարվել է 817 290 պատվաստում. առաջին դեղաչափը ստացել է 562 հազարից ավել քաղաքացի , երկրորդ դեղաչափը՝ 254 հազար քաղաքացի:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, նոյեմբերի 3, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հանրային հեռուստաընկերությանը տված հարցազրույցում այս մասին ասել է ՀՀ առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը:
Նախարարը հայտնել է, որ կորոնավիրուսի դեմ պատվաստման առաջին դեղաչափը ստացել  է չափահաս բնակչության 28 տոկոսը, իսկ ամբողջությամբ պատվաստվել է 12 տոկոսը:
«Վերջին մեկ ամսում պատվաստման տեմպերի կտրուկ աճ ունենք: Վերջին շաբաթներին մենք օրական ինտենսիվ պատվաստումային ընթացք ունենք»,- ասել է նախարարը՝ հավելելով, որ Հայաստանի առողջապահական համակարգը պատրաստ է օրական մինչև 30 հազար պատվաստում իրականացնել:

В Армении полную вакцинацию от COVID-19 получило 12% совершеннолетнего населения
В Армении проведено 817 290 вакцинаций от COVID-19. Первую дозу получили более 562 000 граждан, вторую - 254 000 граждан.
СТЕПАНАКЕРТ, 3 ноября, АРЦАХПРЕСС-АРМЕНПРЕСС. Об этом сообщила министр здравоохранения РА Анаит Аванесян в интервью, данном Общественному телевидению.
Министр сообщила, что 28% взрослого населения получили первую дозу вакцины от COVID-19, а 12% уже полностью вакцинированы.
«За последний месяц мы стали свидетелями резкого увеличения количества вакцинаций. В последние недели у нас идет довольно интенсивный процесс ежедневной вакцинации», - сказала она, добавив, что система здравоохранения Армении может вакцинировать до 30 000 человек в день.