Մսմնայի դպրոցում վերանորոգման աշխատանքներ են ընթանում
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, նոյեմբերի 3, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Մսմնայի համայնքապետ Արթուր Գրիգորյանը:
«Շինաշխատանքները սկսվել են մոտ մեկ շաբաթ առաջ: Շենքը գտնվում էր վատթար վիճակում: Արցախյան 44-օրյա պատերազմի հետևանքով վնասվել էր նաև տանիքը, շենքային պայմանները թույլ չէին տալիս դասապրոցեսն ըստ ծրագրի կազմակերպել: Դասասենյակները չէին լուսավորվում. այս պահին պատուհանների տեղադրման համար աշխատանքներ են տարվում»,- նշել է Ա. Գրիգորյանը:
Դպրոցի տնօրեն Դիանա Սահակյանի խոսքով՝ դպրոցում սովորում է 15 աշակերտ, 8-ը տեղահանված ընտանիքների երեխաներ են:

В школе Мсмна ведутся ремонтные работы
СТЕПАНАКЕРТ, 3 ноября, АРЦАХПРЕСС- Об этом в беседе с корреспондентом "Арцахпресс" заявил глава общины Мсмна Артур Григорян.
«Строительные работы начались около недели назад. Здание было в плохом состоянии. В результате 44-дневной войны в Арцахе была повреждена крыша, условия в здании не позволили организовать учебный процесс по плану. Классы не освещались. В настоящее время ведутся работы по установке окон», - отметил А. Григорян.
По словам директора школы Дианы Саакян, в школе 15 учеников, из них 8 детей из семей вынужденных переселенцев.