Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակվելու 102, մահվան՝ 1 նոր դեպք
Նոյեմբեր 2-ին կատարվել է 242 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 102 նոր դեպք է գրանցվել:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, նոյեմբերի 3, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Վարակակիրներից 70-ը Ստեփանակերտ քաղաքի, 11-ը՝ Ասկերանի, 7-ը՝ Մարտակերտի, 14-ը՝ Մարտունու շրջանների բնակիչներ են։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 180 վարակակիր: Բժիշկները 17 հիվանդի վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր, 85-ինը՝ ծանր, այդ թվում երիտասարդ տարիքի անձինք: Թեթև ձևերը բուժում են ստանում ամբուլատոր պայմաններում: Արձանագրվել է 1 մահվան դեպք։
70-ամյա տղամարդը մահացել է կորոնավիրուսային հիվանդության (COVID-19) հետևանքով, ում մոտ ախտորոշվել էր երկկողմանի պոլիսեգմենտար թոքաբորբ, սուր շնչառական անբավարարություն։
Արցախում 2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 17343 քաղաքացու հետազոտություն, որից 2273-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։

В Арцахе выявлено 102 новых случая заражения коронавирусом и 1 новый случай смерти
2 ноября в Арцахе было проведено 242 тестов, в результате зарегистрировано 102 новых случая заболевания коронавирусом.
СТЕПАНАКЕРТ, 3 ноября, АРЦАХПРЕСС- 70 зараженных - жители Степанакерта, 14- Мартунинского, 11 - Аскеранского, 7 - Мартакертского района.
Как сообщает министерство здравоохранения Арцаха, от коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получают 180 пациентов. Врачи оценивают состояние 17 пациентов как крайне тяжелое, 85 - как тяжелое, в том числе молодые, больные с легкими формами получают амбулаторное лечение в домашних условиях. Зарегистрирован 1 случай смерти.
От коронавирусной болезни (COVID-19) умер 70-летний мужчина, у которого диагностировали двустороннюю полисегментарную пневмонию и острую дыхательную недостаточность.
Всего в Арцахе в 2021 году в лабораториях обследование на выявление коронавируса прошли 17343 человек, у 2273 из них тесты дали положительный результат.