Արայիկ Հարությունյանը մասնակցել է Արցախի հերոսներ Դավիթ Գրիգորյանի և Հակոբ Հարությունյանի հիշատակը հավերժացնող հուշաքարերի բացման արարողությանը
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը նոյեմբերի 3-ին Հայաստանի Հանրապետության Արմավիրի մարզի Սարդարապատ և Մյասնիկյան համայնքներում մասնակցել է «Արցախի հերոս» բարձրագույն կոչմանն արժանացած Դավիթ Գրիգորյանի և Հակոբ Հարությունյանի հիշատակը հավերժացնող հուշաքարերի բացման արարողությանը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, նոյեմբերի 3, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից։
Երկրի ղեկավարն իր խոսքում մեկ անգամ ևս անդրադարձել է հայրենիքի զավակների  անձնուրացությանը, կատարած  սխրանքներին, նշել, որ  Արցախյան երրորդ պատերազմին մասնակցած բոլոր քաջորդիների շնորհիվ Արցախը մնում է հայկական ու, չնայած բարդ մարտահրավերներին, շարունակում է ապրել:
Հանրապետության նախագահին ուղեկցում էին ԱՀ ներքին գործերի նախարար Կարեն Սարգսյանը, ՀՀ Արմավիրի մարզպետ Համբարձում Մաթևոսյանը պաշտոնատար այլ անձինք:

President Harutyunyan took part in the opening ceremony of monuments which perpetuate the memory of the Heroes of Artsakh David Grigoryan and Hakob Harutyunyan
On November 3 President of the Artsakh Republic Arayik Harutyunyan took part in the opening ceremony of monuments which perpetuate the memory of the Heroes of Artsakh David Grigoryan and Hakob Harutyunyan, the Presidential Office stated.
STEPANAKERT, NOVEMBER 3, ARTSAKHPRESS: The ceremony took place in Sardarapat and Myasnikyan communities of Armavir region of the Republic of Armenia.
In his speech, the head of state once touched upon the selflessness and heroism of the children of the homeland, noting that thanks to all the heroes who took part in the third Artsakh war, Artsakh remains Armenian and, despite the difficult challenges, continues to live.
The President of the Republic was accompanied by Karen Sargsyan, minister of internal affairs, Hamardzum Matevosyan, governor of Armavir region of the RA and other officials.