Արայիկ Հարությունյանը մասնակցել է Արցախի հերոսներ Դավիթ Գրիգորյանի և Հակոբ Հարությունյանի հիշատակը հավերժացնող հուշաքարերի բացման արարողությանը
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը նոյեմբերի 3-ին Հայաստանի Հանրապետության Արմավիրի մարզի Սարդարապատ և Մյասնիկյան համայնքներում մասնակցել է «Արցախի հերոս» բարձրագույն կոչմանն արժանացած Դավիթ Գրիգորյանի և Հակոբ Հարությունյանի հիշատակը հավերժացնող հուշաքարերի բացման արարողությանը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, նոյեմբերի 3, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից։
Երկրի ղեկավարն իր խոսքում մեկ անգամ ևս անդրադարձել է հայրենիքի զավակների  անձնուրացությանը, կատարած  սխրանքներին, նշել, որ  Արցախյան երրորդ պատերազմին մասնակցած բոլոր քաջորդիների շնորհիվ Արցախը մնում է հայկական ու, չնայած բարդ մարտահրավերներին, շարունակում է ապրել:
Հանրապետության նախագահին ուղեկցում էին ԱՀ ներքին գործերի նախարար Կարեն Սարգսյանը, ՀՀ Արմավիրի մարզպետ Համբարձում Մաթևոսյանը պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент Арутюнян принял участие в церемонии открытия памятников Героям Арцаха Давиду Григоряну и Акопу Арутюняну
3 ноября Президент Республики Арцах Араик Арутюнян в общинах Сардарапат и Мясникян Армавирского марза Республики Армения принял участие в церемонии открытия памятников Давиду Григоряну и Акопу Арутюняну, удостоенных высшего звания «Герой Арцаха».
СТЕПАНАКЕРТ, 3 ноября, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщает Главное информационное управление аппарата президента Республики Арцах.
В своем выступлении глава государства вновь отметил самоотверженность и подвиги достойных сынов отечества, подчеркнув, что благодаря всем участникам третьей Арцахской войны Арцах остается армянским и несмотря на серьезные вызовы здесь продолжается жизнь.
Президента республики сопровождали министр внутренних дел Карен Саркисян, марзпет Армавира Амбарцум Матевосян, другие должностные лица.