Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակվելու 88, մահվան՝ 2 նոր դեպք
Նոյեմբերի 3-ին կատարվել է 207 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 88 նոր դեպք է գրանցվել:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, նոյեմբերի 4, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 144 վարակակիր: Բժիշկները 20 հիվանդի վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր, 74-ինը՝ ծանր, այդ թվում երիտասարդ տարիքի անձինք: Թեթև ձևերը բուժում են ստանում ամբուլատոր պայմաններում:
Արձանագրվել է 2 մահ: Հիվանդներից 63-ամյա կինը մահացել է կորոնավիրուսային հիվանդության (COVID-19) հետևանքով, ում մոտ ախտորոշվել էր երկկողմանի պոլիսեգմենտար թոքաբորբ, երկրորդ տիպի շաքարայաին դիաբետ, պրոգրեսիվող պոլիօրգան անբավարարություն:
81-ամյա տղամարդը մահացել է կորոնավիրուսային հիվանդության (COVID-19) հետևանքով, ում մոտ ախտորոշվել էր երկկողմանի պոլիսեգմենտար թոքաբորբ, գլխուղղեղի գլոբալ իշեմիա, գլխուղեղի հիպոկսիկ ախտահարում:
Արցախում 2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 17550 քաղաքացու հետազոտություն, որից 2361-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։

В Арцахе выявлено 88 новых случаев заражения коронавирусом и 2 новых случая смерти
3 ноября в Арцахе было проведено 207 тестов, в результате зарегистрировано 88 новых случаев заболевания коронавирусом.
СТЕПАНАКЕРТ, 4 ноября, АРЦАХПРЕСС- Как сообщает министерство здравоохранения Арцаха, от коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получают 144 пациентов. Врачи оценивают состояние 20 пациентов как крайне тяжелое, 74 - как тяжелое, в том числе молодые, больные с легкими формами получают амбулаторное лечение в домашних условиях. Зарегистрирован 1 случай смерти.
Зарегистрировано 2 случая смерти. Один из пациентов умер от коронавирусной болезни (COVID-19), 63-летняя женщина, у которой была диагностирована двусторонняя полисегментарная пневмония, сахарный диабет 2 типа и прогрессирующая полиорганная недостаточность.
81-летний мужчина умер от коронавируса (COVID-19) после того, как ему поставили диагноз двусторонней полисегментарной пневмонии, глобальной ишемии головного мозга и гипоксической болезни мозга.
От коронавирусной болезни (COVID-19) умер 70-летний мужчина, у которого диагностировали двустороннюю полисегментарную пневмонию и острую дыхательную недостаточность.
Всего в Арцахе в 2021 году в лабораториях обследование на выявление коронавируса прошли 17550 человек, у 2361 из них тесты дали положительный результат.