Մաղավուզի դպրոցի աշակերտների համար շուտով կգործի «Երազանքի դասասենյակ»-ը
ԱՀ Մարտակերտի շրջանի Մաղավուզ համայնքի Մհեր Դանիելյանի անվան միջնակարգ դպրոցի 6-12-րդ դասարանների աշակերտների համար «Երազանք» հիմնադրամի միջոցներով շուտով կգործի «Երազանքի դասասենյակ»-ը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, նոյեմբերի 4, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է դպրոցի տնօրեն Վաչագան Ավանեսյանը:
«2009թ. պետական միջոցներով վերանորոգվել է դպրոցի մի մասը, իսկ այն հատվածը, որտեղ կգործի «Երազանքի դասասենյակ»-ը, չի վերանորոգվել և չէինք օգտագործում: «Երազանքի դասասենյակ»-ում դպրոցականները կանցկացնեն արտածրագրային պարապմունքներ, որոնք կօգնեն պատանիներին մարզելու միտքը, զարգացնելու երևակայությունը, ձեռք բերելու նոր հմտություններ:
Բնութագրությունը հասանալի չէ Այստեղ նրանք կքննարկեն տարբեր ծրագրեր, կզբաղվեն ընթերցանությամբ, կդիտեն ֆիլմեր:
Բնութագրությունը հասանալի չէ Նմանատիպ ամեն մի նախաձեռնություն կնպաստի համայնքի, դպրոցի զարգացմանը», - նշեց Վ. Ավանեսյանը և հավելեց, որ դպրոցն ունի 91 աշակերտ:
Բնութագրությունը հասանալի չէ Հիմնադրամից տեղեկացրեցին՝ դասասենյակի չափագրման աշխատանքներն արդեն կատարված են, այժմ Groy studio-ի հետ իրականացնում են դիզայներական և նախագծանախահաշվային գործընթաց, որից հետո կսկսվի վերանորոգման փուլը։

Для учеников Магавузской школы скоро откроется "Класс мечты"
Скоро откроется «Класс мечты» для учащихся 6-12 классов средней школы им. Мгера Даниеляна в общине Магавуз Мартакертского района Арцаха при поддержке фонда «Мечта».
Для учеников Магавузской школы скоро откроется
СТЕПАНАКЕРТ, 4 ноября, АРЦАХПРЕСС- Об этом в беседе с корреспондентом "Арцахпресс" заявил директор школы Вачаган Аванесян.
«Часть школы отремонтировали в 2009 г. за счет государства, а часть, где будет действовать «Класс мечты», не ремонтировалась, мы ею не пользовались. В «Классе мечты» школьники проведут внеклассные занятия, которые помогут юношам тренировать ум, развивать воображение и приобретать новые навыки.
Здесь они будут обсуждать различные программы, читать книги, смотреть фильмы.
«Каждая такая инициатива будет способствовать развитию общины и школы», - отметил В. Аванесян, добавив, что количество учеников в школе 91.
Как сказано в сообщении фонда, обмер классной комнаты уже проведен, сейчас ведется  проектирование и проектно-сметный процесс со студией Groy, после чего начнется этап ремонта.